Manşet 13.5.2018 20:33:33 1285 defa okundu

“Anneler: En kıymetli varlıklarımız”

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Sonel, mesajında annelere atfedilen kutsallığa vurgu yaptı ve bakın nasıl cümlelerle kadınların toplumdaki yerini tarif etti:

 

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Sonel, mesajında annelere atfedilen kutsallığa vurgu yaptı ve “Cennet anaların ayakları altındadır” sözünü çıkış noktasına alarak “Karşılıksız emeğin, şefkatin tükenmez kaynağı annelerimiz; bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında, yaşatılmasında en çok paya sahiptir.” ifadeleriyle kadınların toplumsal yaşamdaki öneminin altını çizdi.

 

“Anneler Gününüz Kutlu Olsun”

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, 13 Mayıs Pazar gününe denk gelen Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Anneler Günü kutlama cümlelerine de yer verilen mesajda, şu ifadeler yer aldı; “Aile hayatının birleştirici unsuru olan dünyanın en zor görevlerinden birini üstlenmiş annelerimiz, en yüce duygulara sahip, iyiliğin, şefkatin, fedakârlığın, merhametin ve koşulsuz sevginin timsalidir.

 

‘Cennet anaların ayakları altındadır’ ifadeleri ile kutsallıkları belirtilen en kıymetli varlıklar olan anneler, her zaman her şeyin en iyisine ve en güzeline layıktır.

 

Karşılıksız emeğin, şefkatin tükenmez kaynağı annelerimiz; bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında, yaşatılmasında en çok paya sahiptir.

 

Daha doğmadan çocuklarına besledikleri şefkatle hayattaki ilk dostumuz, ilk arkadaşımız, ilk öğretmenimiz olan annelerimizin yüreklerinde taşıdıkları sevgiyi tarif etmek ve verdikleri emeklerin hakkını ödemek mümkün değildir. Bu nedenle onlar için ne yapsak azdır.

 

Bu duygularla başta ülkemizin birlik ve beraberliği için canlarını feda eden şehitlerimizin ve gazilerimizin anneleri olmak üzere, bütün annelerin Anneler Günü’nü kutluyor, fedakâr emekleri ile bizleri bugünlere ulaştıran annelerimize sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3779
 Dün : 21762
 Toplam : 25984478
 Ip No : 54.196.26.1