Sürmanşet 12.5.2018 20:16:55 1705 defa okundu

“Anlatacağız-Dinleyeceğiz-Uzlaşacağız”

Tuncelili İşverenlerimizden Polat Şaroğlu, CHP’den aday adayı oldu. Şaroğlu, bugün partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, önce Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’na selam yolladı, ardından da Anneler Günü nedeniyle anneleri kutladı. Konuşmasının siyasi mesajlar verdiği kısmında ise, “Anlatacağız-Dinleyeceğiz-Uzlaşacağız” ifadelerini kullandı.

Polat Şaroğlu “Oy Namustur”

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nden bir aday adayı daha düzenlediği basın toplantısıyla kendisini duyurdu.

 

“Buradan, yazın kavuran sıcağında 432 km yol yürü­yerek ‘HAK, HUKUK, ADALET!’ vurgusu yapan ve Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği Yılın Demok­rasi Ödülünü alan, bu coğrafyanın yetiştirdiği Demok­rasi Kahramanı Genel Başkanımıza selam ve saygı­larımı gönderiyorum.” diyerek konuşmasına başlayan Şaroğlu, ardından da Anneler Günü’nü kutladı.

 

“Birlikte yaşadığımız canların yüreğine, muhabbetine, onuruyla kazanıp paylaştığı bir kuru ekmeğine, için­de yaşadığımız doğanın taşına, toprağına, suyuna sevdalı olduğumuz Dersim’den, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak genel seçimlerde aday adayı olduğumu açıklamak için buradayım.” diyen CHP’nin aday adayı Polat Şaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu coğrafyanın en kötü döneminde de en iyi döne­minde de baba ocağıma yatırım yapmaktan, biran ol­sun tereddüt etmedim. Yenilikçi istihdam kolu yaratma noktasında, şehrimizde ilkleri gerçekleştirdik.  Bir vefa borcu hissiyatıyla yapmış olduklarımızdan asla pişman olmadık. Aksine istihdam yaratma konusunda memle­ketime en üst seviyede hizmet etmek her zaman ONURUM OLACAKTIR! İnanıyorum ki, ticaret hayatım boyunca Dersim’e kazandırdıklarım, siyasi temsiliyetimle birleştiğinde, sorunlara çözüm üretme noktasında gücümüzü katbekat arttıracaktır. Böylece şehrimizin gelişimine yüksek bir ivme kazandıracağız.

1 Kasım 2015 Genel Seçimleri öncesinde aday belir­lemek amacıyla yapılan temayül yoklamasında, üyeleri­mizden yaklaşık 1400 oy alarak 2. sıraya yerleştim.

1400 oyu veren her bir dava arkadaşımın oylarına; ‘OY NAMUSTUR!’ düşüncesiyle sonuna kadar sahip çıktım. O, 1400 yüreği asla pişman etmedim, vefasızlık yapmadım. Aksine daha çok çalıştım. Gidilmedik köy, ayak basılmadık toprak bırakmadım.

‘BEN DEĞİL BİZ’ siyaseti yaptım.  Çünkü hizmete yıllardır susamış bir kentim, senelerdir hizmet ettiğim bir partim ve bu topraklarda yaşayan mazlum halkın arasından sıyrılıp Türkiye’de Demokrasi Kahramanı olmuş bir genel başkanım vardı.

Üstlenmiş olduğumuz bu zor ve şerefli görevi; 7 Ha­ziran seçimlerine göre, oylarımızı %30 arttırarak ve bir milletvekili çıkararak yerine getirdiğimizi düşünüyor­um.

24 Haziran 2018 seçimlerinde, 1 Kasım’da kaldığımız yerden devam edeceğiz ve Cumhuriyet Halk Partimizi Tunceli’de 1. PARTİ YAPACAĞIZ.

Kendime güveniyorum. Çünkü; bu onurlu toplumun HER KESİMİNDEN destek göreceğimi biliyorum. Kendime olan bu inancım, yoluma olan itikatimden geliyor.

Biz hoşgörünün ne olduğunu; kucağında aslan ve ceylanı aynı anda barındıran Hacı Bektaş-i Veli’den öğrendik.  Biz farklılıkları hor görecek kadar kibir sahibi değiliz.

 

Dersim’ de kuracağı­mız; ‘EN KAPSAMLI GÖNÜL BİRLİĞİYLE’ partimizi kentimizde hak ettiği noktaya taşıyacağız.

İnsanları birbirinden ayırmayana, kardeşlik dilinin alfabesinden başka hiçbir lügata dair kelimesi olma­yana, sevgi büyük olur. Birbirimize olan bu güzel duy­gular, bizi bu karanlıklardan çıkaracaktır.  Kavgaların kasvetli duvarlarını yıkıp, BARIŞIN AYDINLIĞINDA DİNLENME ZAMANIDIR!

Samimi bir tebessümün, kardeş yüreğiyle ellerimizin birbirine kenetlenmesinin bu denli değerli olduğu bu coğrafyada, barış içinde ya­şamak değil, aksini yaşamak zordur esas!”

 

 

“Çözüm-barış ve huzur için adayım”

 

Polat Şaroğlu, sözlerinin sonunda, aday adaylık gerekçesini ise şu ifadelerle aktardı;

“Birlikte yaşama kurallarını, insan sevgisini mayasına katmış, içine sindirmiş bu coğrafyada; ÇÖZÜM, HUZ­UR ve BARIŞ için aday adayıyım!”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3648
 Dün : 21762
 Toplam : 25984347
 Ip No : 54.196.26.1