Siyaset 8.11.2017 16:47:35 1177 defa okundu

Anıtkabir’den Canlı Yayın Muamması

Genelkurmay İletişim Başkanlığı'nın bu yıl hiçbir televizyon kanalına Anıtkabir’den haberlerin sunulmasına, halkla mülakat yapılmasına izin verilmeyeceğini bildirdiği iddia edildi.

Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümü olan her 10 Kasım'da bazı televizyon kanalları, ana haberlerini Anıtkabir'den sunuyordu. Canlı yayında vatandaşlarla mülakatlara da yer veriliyordu. Ancak Genelkurmay İletişim Başkanlığının, bu yıl hiçbir televizyon kanalına Anıtkabir'den haberlerin sunulmasına, halkla röportaj yapılmasına izin verilmeyeceğini bildirdiği iddia edildi.

 

‘Komutanlarımız Böyle Uygun Buldu'

Yayın izni için başvuran bir televizyonun yetkilisinin Sözcü Gazetesinde yer alan açıklamasında; “En az 10 yıldır haberleri Anıtkabir'den sunuyorduk. Yayın sırasında vatandaşlarımızla röportaj yapıyor, bunu da canlı olarak yayınlıyorduk. Ancak bu yıl haberlerin Anıtkabir'den sunulmasına, röportajlar yapılmasına izin verilmedi. Gerekçesini sorduğumuzda ‘Komutanlarımız böyle uygun buldu' demekle yetinildi. Açıkçası şahsım ve kanalımız adına böyle bir yasaktan dolayı büyük üzüntü duydum.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1817
 Dün : 16118
 Toplam : 26038289
 Ip No : 54.198.55.167