Pertek 27.4.2019 22:44:38 2750 defa okundu

Altınlı bir gezi bu

Tunceli’nin Pertek ilçesindeki Entegre Devlet Hastanesinde çalışan kadın personel, düzenlediği altın günleri etkinliğini her ay farklı bir ile gezi düzenleyerek gerçekleştiriyor. VİDEOLU HABER

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Altınlarını Alıp Her Ay Gezmeye Gidiyorlar

Tunceli’nin Pertek ilçesindeki Entegre Devlet Hastanesinde çalışan kadın personel, düzenlediği altın günleri etkinliğini her ay farklı bir ile gezi düzenleyerek gerçekleştiriyor. Nisan ayı altın günü kapsamında Diyarbakır’a giden kadınlar, sabah kahvaltısını burada yapacaklarını söyledi. 12 kişiden oluşan kadın grubu, bu gezilerde eğlendiklerini de aktarıyor.

 

Mayıs programında Harçik’teki bir restoranda kahvaltı var

Tunceli EMEK Gazetesi-Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odasının önünde bekleyen bir kadın grubu, gazetemizin aracını gördüğünde yaklaşarak Tunceli’den mi geldiniz diye soruyor. 62 Plaka olan araçtan ötürü bizi keşfeden gruptan bazı kadınlar, gazeteden ötürü bizi tanıdığını söylerken tanışıyoruz. Grup üyelerinin Tunceli’nin Pertek ilçesinden gelen sağlıkçıların yoğunlukta olduğunu öğrendikten sonra, orada olma gerekçelerini öğrendiğimizde mutlu oluyoruz.

Altın günü düzenlediklerini ve her ay bir yeri gezmeye giderek orada altınları verdiklerini söyleyen kadınlar, Youtube’daki Tunceli EMEK Gazetesi adlı kanalımızda yayınladığımız videodan da izleme imkanı bulacağınız şu bilgileri bizimle paylaşıyor; "Biz Pertek Devlet Hastanesinde görev yapıyoruz. Hastanede çalışan sağlıkçılar olarak gün düzenliyoruz. Her ay biri gün yapıyor.  Evde oturacağımıza ayda bir kez gezi düzenliyoruz. Malatya’ya gittik, Elazığ’a gittik. Nisan ayında kahvaltıya Diyarbakır’a geldik. Amaç Diyarbakır’ı gezmek. Hem kahvaltıya başka şehirlere gidiyoruz hem de dönüşte altınımızı veriyoruz. Sosyal bir etkinlik olması için yapıyoruz. Her ay bir yeri geziyoruz, görüyoruz, yiyoruz, içiyoruz, eğleniyoruz. Önümüzdeki ay da Tunceli Harçik’e gideceğiz. Erzincan’a kahvaltıya gitmeyi de düşünüyoruz. Sürekli evlerde bir araya gelmektense, monotonluktan çıkıp gezmeyi istiyoruz. Erkeklerimiz bize müdahale etmiyor, aksine destekliyor. Güle oynaya uğurlayıp aynı şekilde karşılıyorlar. 12 kişiyiz. Amaç, kendimizi ödüllendirmek. Çalışan kadınlarız. Kendimize zaman ayırıp keyif almak için geziyoruz."

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 12244
 Dün : 17525
 Toplam : 34460691
 Ip No : 3.226.122.74