Güncel 11.8.2020 20:18:00 2086 defa okundu

Ak Partili Kadınlardan Dilipak’a Suç Duyurusu

Tunceli Kadın Kolları Başkanı Yıldız Güngör Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak hakkında suç duyurusunda bulundu. İşte nedeni:

 

Türkiye’deki 81 ilin AK Parti Kadın Kolları Başkanları gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak hakkında eş zamanlı suç duyurusunda bulundu. Ak Parti Tunceli Kadın Kolları Başkanı Yıldız Güngör de konuyla ilgili düzenlediği basın toplantısında “Hiç kimse ağzımıza dahi alamadığımız o ahlaksız küfürler ile kadınlarımızın namusuna dil uzatamaz. Bizler her şeyden önce ailelerimizin kadın, anne, evlat, kardeş veya eş olarak birer ferdiyiz. Hiç kimse mensubu olduğumuz ailelerimizi, partimizi ve camiamızı hakaret ve çirkin yakıştırmalar ile rencide edemez ve incitemez.” ifadelerini kullandı.

 

SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSU

AK Parti Tunceli Kadın Kolları Başkanı Yıldız Güngör, parti binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Güngör, AK Partili kadınlara hakaret ettiği iddiasıyla Yeni Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Bu partinin kadın kolları tarafından 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen açıklamada, Dilipak’a tepki gösterildi. Tunceli’deki basın açıklamasında da Yıldız Güngör “Hiç kimse ağzımıza dahi alamadığımız o ahlaksız küfürler ile kadınlarımızın namusuna dil uzatamaz. Bizler her şeyden önce ailelerimizin kadın, anne, evlat, kardeş veya eş olarak birer ferdiyiz. Hiç kimse mensubu olduğumuz ailelerimizi, partimizi ve camiamızı hakaret ve çirkin yatıştırmalar ile rencide edemez ve incitemez. Ayrıca din, iman, inanç, namus ve ahlak gibi değerlerimiz hiç kimsenin tekelinde değildir” diyerek başladığı açıklamasında, “AK Parti Genel Merkezimiz, partimizin kadınlarına yönelik hakaret, çirkin yakıştırma ve yazıları ile yapmış olduğu saldırılardan dolayı Yeni Akit Gazetesi köşe yazarı, Abdurrahman Dilipak aleyhine yargıya başvurmuş olup, hukuki takip için dava açılmış bulunmaktadır. Bununla birlikte, eş zamanlı olarak Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımız ve 81 İldeki Başkanlıklarımızla birlikte söz konusu gazeteci hakkında Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunduk. Dün olduğu gibi bugün de yargısal süreçlerin takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 10157
 Dün : 14507
 Toplam : 39357856
 Ip No : 34.200.236.68