İlçe Haberleri 28.8.2019 18:46:42 2911 defa okundu

Adana’dan Hozat’a içme suyu desteği

Adana Büyükşehir Belediyesince Hozat Belediyesine içme suyuna dair çalışmalar için destek sunulduğu açıklandı.

Geçen yıl başlatılan projenin, bu yıl Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın desteğiyle bir şirkete verildiği ve şirket yöneticilerinin Hozat’ta içme suyu için altyapı çalışmalarına başladığı açıklandı.

 

“Su hayattır”

Tunceli’nin Hozat ilçesinde içme suyu için çalışmalar başladığı duyuruldu. Belediye tarafından yapılan yazılı açıklamada, içme suyunun sağlanması için destek veren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a ve ASKİ çalışanlarına teşekkür edildi. Açıklamanın tamamında şu ifadeler yer aldı; “Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçemizin en büyük sorunlarından biri olan içme suyu sorununun çözümü için geçen yıl başlatılan proje nihayet hayata geçiriliyor.

 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar’ın talimatı ile ilçemizin 7 kilometrelik asbestli boruların değişimi, yeni su kaynağının şebekeye bağlanması, 2 adet yeni su deposu yapımı ve eski su depolarının onarım işini alan Yergök İnşaat Yapı Mal. Tic. Ltd. Şti. yöneticilerden Sayın İkram Şimşek ve teknik ekip ilçemize gelerek gerekli etüt ve altyapı çalışmalarına başladı.


Su hayattır ve bu hayatı sağlıklı bir şekilde Hozat halkına sunacak Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar’a ve Adana-ASKİ çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Kardeşlik ve dayanışma köprülerimizin daha da güçlenerek devam etmesini temenni ediyoruz.”

 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4740
 Dün : 15526
 Toplam : 36631593
 Ip No : 3.235.75.174