Siyaset 6.11.2018 08:05:43 666 defa okundu

AK Parti'de Adaylık Süreci Başladı

31 Mart yerel seçimlerine aylar kala, AK Parti adaylık başvuru sürecini başlattı. AK Parti'den açıklanan adaylık şartlarında dikkat çeken detaylar da bulunuyor.

Dün başlayan yerel seçim başvuruları AK Parti'nin internet sitesinden yapılacak. Başvuru şartları arasında 'mevcut başkanlar başvuruda bulunamayacaktır' denildi.

 

İşte AK Parti'nin açıkladığı adaylık şartları ve başvuru için gerekenler:

Müracaat şekli için şu ifadeler kullanıldı;

“*Başvurular aksecim.akparti.org.tr adresi üzerinden, istenilen belgelerin de sisteme aktarılması suretiyle yapılacaktır. Kişiler hiç teşkilata gelmeden de internet üzerinden "Ön Başvuru"da bulunabilecek ancak başvuru işlemini kesinleştirmek için (Kesin Başvuru) ilgili teşkilat birimine uğrayarak sistemden çıkarılan başvuru formunu bizzat imzalamaları gerekecektir.

*Başvuruya eklenecek olan; Sabıka kaydı, eğitim durumunu gösterir belge ve askerlik durum belgesini e-Devletten de alabileceklerdir.

*Büyükşehir ve il belediye başkan adaylıkları için başvuru aidatı II Başkanlığı hesabına; ilçe ve belde belediye başkan adaylıkları ve meclis üyelikleri için başvuru aidatı ilçe başkanlıklarının hesabına yatırılacaktır.

*Kadın ve genç (18-25) adaylarımızdan, engelli adaylardan % oranında başvuru aidatı alınacaktır.

Not: Mevcut belediye başkanlarımız başvuruda bulunmayacaktır.

Not 2: Aday adayı olmak isteyen kamu görevlileri ve teşkilat mensupları için YSK'nin son tarih l Aralık 2018'dir. Ancak bize müracaat etmek isteyenler istifalarını vermek durumundadır.

 

Teşkilat Temayül Yoklaması Kasım Ayında

Kasım ayı içinde müracaatların alınmasından sonraki bir tarihte yapılacaktır.  Burada da e-temayül sistemi şeklinde yeni bir usul uygulanacaktır. Tüm Türkiye'de bir günde, 10.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Saat 16.00’da Temayül Yoklaması sonlandırılır sonlandırılmaz sonuçlar Sayın Cumhurbaşkanımızın önüne düşecektir. Kağıt ve malzeme israfı bitecektir. Mesela bir temayül için yaklaşık 3 ton kağıt (Yaklaşık 100 bin TL) tasarruf edilmiş olacak. Ayrıca torba, iplik, mum vs. gibi malzemelere de ihtiyaç kalmayacaktır.”

 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4697
 Dün : 22373
 Toplam : 28773125
 Ip No : 3.90.12.112