Manşet 7.11.2019 08:17:03 351 defa okundu

AB’den Türkiye’ye 50 Milyon Euro

Avrupa Komisyonunca, Türkiye’de sahil güvenlik kapasitesinin artırılması ve mültecilerin yaşam koşullarının iyileştirilmesinin amaçlandığı belirtilirken, 50 milyon Euro’luk kaynak hazırlandığı açıklandı.

AB “Türkiye’den 46 bin 546 sığınmacı Avrupa Birliği’ne geldi”

Avrupa Komisyonu’nun Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakereleri Genel Müdür Yardımcısı Maciej Popowski, Türkiye’de sahil güvenlik birimine aktarılmak üzere yaklaşık 50 milyon Euro’luk ödeme yapmaya hazır olduklarını açıkladı. Popowski Brüksel’de yaptığı açıklamada, komisyonun bu amaçla yaklaşık 50 milyon Euro’ya varan tutarda bir dizi önlem için hazırlık yaptığını bildirdi.

 

Komisyon yetkilisi, paranın bir bölümünün “Türkiye Sahil Güvenliği”nin arama ve kurtarma faaliyetlerindeki kapasitesinin artırılması için düşünüldüğünü, geri kalan bölümünün de mülteci barınma merkezlerindeki koşulların iyileştirilmesi ve kalma izni bulunanların Türkiye toplumuna entegrasyonuna yardım amacıyla planlandığını kaydetti.

 

Paranın, Türkiye’nin AB üyelik süreci çerçevesindeki “katılım öncesi mali yardım” fonlarından çekileceği bildirildi.

 

Avrupa Birliği verilerine göre, bu yılın Ocak ve Eylül ayları arasında Türkiye’den 46 bin 546 sığınmacı Avrupa Birliği’ne gitti.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1271
 Dün : 12638
 Toplam : 36651798
 Ip No : 3.230.154.129