Sürmanşet 27.11.2019 11:07:05 4283 defa okundu

56 Bin TL’lik bankamatik bürokrat

İşte önceki gün duyurusunu yaptığımız o haber...

Devlet memurluğu yaşı 18 olmasına rağmen 16 yaşında memur oldu. Çemişgezek'in Aşağı Demirbük Köyü Camii'nde vekil imam olarak devlet memuru oldu. Ardından hızla Cami İmamı, Pülümür ilçe müftülüğünde memur, Elazığ Sanayi Ticaret Müdürlüğüne daktilograf,  veri hazırlama kontrol işletmecisi, Tunceli İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı, 2014 yılında Genel Sekreter oldu. 2018 yılında Ak Parti'den Tunceli Milletvekili adayı olan Yıldırım'ın valiler üstü tavır sergilediği için Vali Sonel ile arasının açıldığı iddia ediliyor. Şimdi bu makamda işler yardımcısı Özgür Kılıç ile yürütülmeye çalışılıyorken, Nazif Yıldırım'ın hala 2 sekreteri, 1 şoförü ve elektronik imzası için görevlendirdiği iddia edilen personeli var. Genel sekreterin maaş+çeşitli yan ödemeler ve kendisine tahsisli personel ile devlete maliyeti 56 bin lira. Yıldırım'ın kurumda personeli “Vali gidince sizinle hesaplaşacağız.” dediği iddia edilirken, bazı kurum personeli ile davalık olduğu da öğrenildi.

 

 

Mobbing iddiası

Nazif Yıldırım’ın kurumda personeli fişlediği, tehdit ettiği ve ‘‘ya bendensiniz ya da karşımda’ diyerek tercihe zorladığı iddia ediliyor. Yargıya intikal eden gerginliklerin de olduğu kurumda, gazetemize görüş bildiren bir grup personel “Biri bize görev tebliğ ediyor, diğeri gitme diyor. Kurum ikiye bölünmüş durumda. Psikolojimiz bozuldu. Genel Sekreter, vali beyin ve Özgür beyin söylediklerini yapanlara göz dağı veriyor ve tehdit ediyor. Niye bu duruma seyirci kalınıyor? Vahim bir sonuç yaşanması mı bekleniyor? Dayanamıyoruz artık. Kurumda insanların birbirini öldürmesi mi bekleniyor? Yıllardır bu mobbing altında iş yapamaz hale geldik.” diyor.

 

Nazif  Yıldırım’ın devlete maliyeti

Maaşı: 12.838 TL (Brüt)

Encümen toplantı üye: 700 TL + Arazi kontrol: 482 TL

Geçen yıla kadar Akpazar'daki tuğla fabrikasının (TİMAŞ) Yönetim Kurulu Üyeliğinden alınan aylık ücret: 1.500 TL

A.E.Y (Özel Kalem) (Şef ama sadece elektronik imzasını attığı iddia ediliyor)  Maaşı 6.649 + Arazi parası 413 TL

1. Sekreter S.S (Özel İdaredeki makamı) Maaş 9.845 TL

2. Sekreter E.H. (Köy Hizmetlerindeki makamı) maaşı 9.586 TL

Şoför C.T.= 14.231 TL+Arazi 355TL (Haftasonu mesaisi dahil değil)

TOPLAM: 56.599 TL

 

 

 

İşte Yıldırım’ın memurluktaki süreci

Tunceli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yıldırım, kurumun web sayfasında yer alan bilgiye göre, 1976 doğumlu. 1992 yılında İmam Hatip Lisesi mezunuyken, Çemişgezek’in Aşağı Demirbük Köyü Camii’nde vekil imam olarak göreve başlıyor. 94’te istifa eden Yıldırım, bir gün sonra aynı köye imam olarak atanıyor.

Sonra sırasıyla;

 

-1998’de Çemişgezek Bölmebölen Köyü’ne imam olarak atanıyor.

-2001’de Pülümür ilçe müftülüğünde memur olarak işe başlıyor.

-2005 yılında Elazığ Sanayi ve Ticaret Müdürlüğüne daktilograf olarak geçiş yapıyor.

-12.05.2010 tarihinde Elazığ’da veri hazırlama kontrol işletmecisi oluyor.

-18.10.2010 tarihinde Tunceli İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı oluyor.

-18.07.2014 tarihinde de Genel Sekreter oluyor.

 

Tunceli 2. Sıra Milletvekili Adayı Oldu

Yargıya da intikal eden kurum içi huzursuzluk, son bir yıldır adeta ayyuka çıkmış durumda. Kurumdaki işleyişin tıkanma noktasına geldiği bu duruma ilişkin gazetemize konuşan personelin bir kısmı “Kurumda iki grup oluştu. Nazif taraftarları ve karşıtları diye. Nazif yazınca vali yardımcısı imzalamıyor. Ancak Vali Beyin direk talimatı olursa işler yürüyor.

Nazif Yıldırım milletvekilliği adaylığı sürecinden sonra göreve döndüğünde Yardımcısı Hıdır Tangobay Pülümür ilçesine görevlendirildi. Yerine yeni genel sekreter yardımcısı Özgür Kılıç atandı. Ekibinin dağıtıldığı ve kendisine karşı komplo olarak değerlendirdiği bu durum karşısında kurum personelini ‘ya bendensiniz ya da karşımda’ diyerek tercihe zorladı. Seçim sürecinden sonra göreve döndüğünde kurum üzerindeki bir çok görevi elinden alındı. Kurum içinde yardımcısı dahil şube müdürleri ve personelle iletişimi sıfıra inmiş durumda. Karşı olduğunu düşündüğü personele baskı ve mobbing uyguluyor. Buna dair devam eden adli ve idari soruşturmalar var. Yaklaşık 18 aydır devam eden bir durum var. Maaş alıyor ama Nazif hiçbir iş yapmıyor. İki yıla yaklaşan bu sorunu neden yöneticiler çözmüyor? Neden bu kişi bankamatik olarak maaş alırken seyirci kalınıyor? Bu gerginlikten dolayı artık işimizden zevk almıyoruz. Kuruma gelmek istemiyoruz. İş arkadaşlarımızla düşmana dönüştük. Kurum ikiye bölünmüş durumda. Psikolojimiz bozuldu. Vahim bir sonuç yaşanması mı bekleniyor? Dayanamıyoruz artık. Kurumda insanların birbirini öldürmesi mi bekleniyor? Yıllardır bu mobbing altında iş yapamaz hale geldik. Mustafa Ataş’ın adını kullanarak geçmişte valiler üstü tavır sergiliyordu. Şimdi bunu yapamıyor ve herkesi ‘Bu vali gidince sizinle görüşeceğiz’ diye tehdit ediyor.”

 

Haber: Hüsniye KARAKOYUN

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1387
 Dün : 12638
 Toplam : 36651914
 Ip No : 3.230.154.129