Güncel 30.9.2020 07:45:00 208 defa okundu

4 Vali Elazığ’da toplandı

Eylül Ayı FKA toplantısı yapıldı

FKA Yönetim Kurulu'nun 2020 yılı Eylül toplantısı Elazığ'da gerçekleştirildi. Toplantıya Fırat Kalkınma Ajansı’nın sorumluluk alanındaki 4 ilin valileri katıldı. Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan’ın katıldığı ilk toplantı olma özelliğine sahip FKA’nın olağan toplantısında 2020’deki çalışmalar ile 2021 yılının planlanan çalışmaları konuşuldu. Bingöl’ün görevi Elazığ’a devrettiği dönem başkanlığı toplantısında konuşan Elazığ Valisi Erkaya Yırık, FKA’nın Türkiye genelinde kurulan 26 kalkınma ajansı arasında 2. olduğunu duyurdu.

 

4 VALİ ELAZIĞ’DA TOPLANDI

2020 yılı Eylül ayı FKA toplantısı Elazığ’da gerçekleştirildi. Toplantıya, Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan, Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Malatya Valisi Aydın Baruş, bu illerin belediye başkanları, TSO başkanları, FKA Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu ile ilgililer katıldı. Toplantıda FKA'nın dönem başkanlığını yapan Bingöl Valisi Kadir Ekinci'den görevi Elazığ Valisi Erkaya Yırık devraldı.

Burada konuşan Vali Yırık, "Toplantımızda 2021 yılının çalışma programını ve sonuç odaklı projelerin değerlendirilmesi 2021 yılı itibari ile planlanan faaliyetler ve yine 2020 yılında bu yıl itibari ile fizibilite desteği programı kapsamında projeleri değerlendirme sonuçları ve aynı zamanda güdümlü proje önerileri bölgemize hizmet edecek projelerinin hedeflenmesi amaçlanıyor. Bugün itibari ile 2020 yılı ara faaliyet raporlarının değerlendirilmesi arkadaşlarımızla birlikte mütalaa edeceğimiz konulardan bir tanesidir" dedi.

"AJANSIMIZ 26 KALKINMA AJANSI ARASINDA İKİNCİ OLMUŞ"

Bölgeye ekonomik katkı sağlayacak ve öne çıkacak yatırımların değerlendirilmesinin gündemleri arasında olduğuna dikkat çeken Elazığ Valisi," 16 milyon 500 bin TL'lik bütçeli 2020 yılı Turizm ve Sanayinin geliştirilmesi mali destek programını uygulama süreci devam ediyor. Bu program ile Elazığ ve Malatya üzerinden imalat sanayinde üretim, yenilikçilik ve iş ticareti kabiliyetlerini geliştirebilecek fiziki ve hizmet alt yapılarının güçlendirilmesi Bingöl ve Tunceli ölçeğinde ise tarıma dayalı sanayiye ilişkin girdilerin sağlanmasıyla maksadıyla alt yapı ve hizmet modellerinin geliştirilmesi amaçlanıyor. Kalkınma ajansımız, Fırat Havzası Turizm markalaşması ve turizm destinasyonlarının geliştirilmesine katkı sağlayacak fiziki ve hizmet alt yapılarının geliştirilmesi amaçlanarak bölgemizdeki sanayi ve turizm alanında önemli eksikliklerin giderilmesi planlanıyor. Ajansımız sosyal girişmeyi destekleme programı kapsamında 26 kalkınma ajansı arasında performans itibari ile ikinci olmuş durumda ben bu vesile ile Kalkınma Ajansı Genel Sekreterimizi ve arkadaşlarını da tebrik ediyorum" açıklamasında bulundu.

Toplantı, bu konuşmanın ardından basına kapalı devam etti.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 19158
 Dün : 23211
 Toplam : 39824477
 Ip No : 35.170.78.142