Güncel 14.3.2019 09:32:18 777 defa okundu

"4. Geleneksel Balık Ekmek" Etkinliği

Munzur Üniversitesi Aktuluk Kampusu Özgür Öğrenci Parkı'nda balık ekmek etkinliğinin 4'üncüsü gerçekleştirildi. Etkinlikte, sıra sıra dizilen mangallarda balıklar hazırlanarak öğrenciler ve katılanlara ikram edildi. İkramı da yapanlardan biri de Rektör Prof. Dr. Ubeyde İpek’ti. İpek, bu etkinliği geleneksel hale getirdiklerini söyledi ve gerekçesini de, kentin suyla olan muhabbeti şeklinde açıkladı.

İpek ‘Tunceli suyla çevrili bir kent’

Tunceli’deki Munzur Üniversitesinde son dört yıldır ekmek arası balık ikramı geleneği yinelendi. Saat 16.00’da başlayan etkinliğe öğrencilerin yanısıra, akademik personel ve çeşitli kurumların yöneticileri de katıldı. Burada konuşan Rektör İpek, üniversitede akademik eğitimin yanı sıra sosyal ve kültürel etkinlikleri de önemsediklerini söyledi, konuşmasını şöyle sürdürdü; "Tunceli suyla çevrili bir kent. Her ne kadar bu gün tükettiğimiz balık deniz, okyanus balığı olsa da Tunceli'yi balıktan, deniz ürünlerinden, su ürünlerinden ayıramazsınız. Bu noktada böyle bir başlangıç yapmıştık. Sonrasında da geleneksel hale getirdik. Dört yıldır bu etkinliğimiz devam ediyor. Her zaman da olacak."

Etkinliğe Rektör Prof. Dr. Ubeyde İpek'in yanı sıra CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen, bazı kurum amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretim üyeleri ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6444
 Dün : 16086
 Toplam : 29315610
 Ip No : 52.23.234.7