Siyaset 18.12.2021 17:40:15 1473 defa okundu

22 yıl sonra gelen ziyaret

Adalet Bakanı Gül Tunceli’ye Geldi

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül bugün Tunceli’ye geldi. Bakan Gül’ün ziyareti aynı zamanda kente 22 yıl aradan sonra gerçekleşen bir ziyaret olma özelliği de taşıyor. Adalet Bakanlığı olarak en son 1999 yılında Prof. Dr. Hikmet Sami Türk Tunceli’yi ziyaret etmişti.

 

ELAZIĞ’DAN SONRA TUNCELİ’YE GEÇTİ

 

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bugün Tunceli’ye geldi. Elazığ'dan Tunceli'ye geldiği sırada yolda kendisini karşılayan Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar ve partililerle görüştü, ardından Palu ilçesine geçerek buradaki AK Parti İlçe Teşkilatı ile bir araya geldi.

 

TUNCELİ’DE VALİLİK, ADLİYE, CEMEVİ VE AKP İL BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ

Adalet Bakanı Gül, Tunceli’de ilk olarak valiliği ziyaret etti. Valiliği ziyaretinde Şeref Defteri'ni imzalayan Gül, Vali Mehmet Ali Özkan ile makamında bir süre görüştü ve kentteki çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Gül, buradan Tunceli Adalet Sarayı'na geçti. Adliye personeliyle bir süre sohbet edip hatıra fotoğrafı çektiren Gül, Tunceli Barosu yönetimiyle de bir araya geldi. Bakan Gül’ün adliye ziyareti aynı zamanda 22 aradan sonra "Adalet Bakanı" düzeyinde gerçekleşen ziyaret olma özelliği de taşıyor.

Bunu öğrenen Gül, adliyenin şeref defterine, "Tunceli Adliyemizde personelimiz ve yargı mensuplarımızla birlikte olmaktan büyük mutluluk duydum. Munzur'un bereketi, adaleti tecelli eden mensuplarımızın, mesai arkadaşlarımızın gayretleri bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Tüm çalışanlarımıza, adalet teşkilatımıza selam ve muhabbetlerimi sunarım." notunu yazdı ve imzaladı. Gül, ardından Tunceli Cumhuriyet Başsavcısı Enver Eroğlu'nu makamında ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

 

CEMEVİ ZİYARETİ BASINA KAPALI GERÇEKLEŞTİ

Adalet Bakanı Tunceli Cemevini de ziyaret etti. Cemevi ziyareti basına kapalı gerçekleşti. Cemevi çıkışında bir açıklama yapan Bakan Gül Tunceli’deki bazı Alevi Ocaklarının adını saydı ve “Bugün burada Munzur Baba’nın, Baba Mansur’un, Düzgün Baba’nın, Anafatma’nın ve nice ulu erenlerin bulunduğu bu coğrafyaya saygılarımızı, hürmetlerimizi arz etmek üzere o manevi atmosferi yaşamak üzere ziyarette bulunduk. Türkiye’de 84 Milyon vatandaşımız her konuda farklı düşüncede olabilir ama bir konuda hepimiz ortak aynı kanaate sahibizdir. O da Ehlibeyt sevgisi, Hz. Ali sevgisi, Hz. Hasan, Hz, Hüseyin’in sevgisidir. Kerbela hüznü insanlığın ortak hüznüdür, ortak acımızdır. Bizim geçmişimiz de geleceğimiz de birliktedir. Bin yıldır bu coğrafyada Alevi kardeşlerimiz bu toprakların asli unsuru olarak yaşamışlardır, yaşayacaklardır. Hiçbir zaman geçmişte bazı kötü örnekleri olsa bile, red, inkar, Alevi inancını, Alevi vatandaşlarımızı inkar  eden politikaları reddediyoruz, asla kabul etmiyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki hükümetlerimiz döneminde bu konuda çok önemli adımlar atmıştır. Yaklaşımımız, tutumumuz ortadadır. Biz hep birlikte Türkiye’yiz ve özellikle cemevlerinin hukuki anlamdaki taleplerini yerine getireceğiz. Cemevlerine yasal statü tanınması konusunda çalışmalarımızı bizler de Adalet Bakanlığı olarak hukuki anlamda, mevzuat anlamında arkadaşlarımızla çalışmalarımızı yaptık, yapıyoruz. Bu konuda bu haklı talebin de tüm hukuki taleplerin de yerine geleceğine inanıyoruz. Bunların hepsi haklı taleplerdir. Nasıl 84 Milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak yaşadığımız, vergisini ödediğimiz tüm bu konularda elbette hukuki haklarımızın kabulü, tanınması çok meşrudur, çok haklı bir taleptir. Bunu da hükümetimiz yine yerine getirecektir. Ben buradan tekrar tüm dedelerimize teşekkür ediyorum. Hepimizin ocağı aynı, dergahı aynı. 84 Milyon biriz, beraberiz. Kardeşliğimizi daha nice bin yıllara ulaştıracağız.” dedi.

Buradaki açıklamanın ardından AKP Tunceli İl Başkanlığına geçen Bakan Gül’e İl Başkanı Sercan Özaydın tarafından Zülfikar hediye edildi. Partililerle toplantının ardından Malatya’ya geçen Bakan Gül’ün Tunceli ziyareti sırasında kendisine Bakan Yardımcısı Uğurhan Kuş, Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan, Tunceli Cumhuriyet Başsavcısı Enver Eroğlu, İl Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Nurettin Alkan, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Durali Ceylan, İl Emniyet Müdürü Tolga Yılmaz, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve il protokolü eşlik etti.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 12621
 Dün : 26527
 Toplam : 47771773
 Ip No : 54.173.214.227