İlçe Haberleri 8.11.2017 18:38:49 1209 defa okundu

22 Memur Alınacak

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine, aralarında Tunceli’nin de olduğu bazı illerde istihdam edilmek üzere memur alınacağı duyuruldu. Kurum, Tunceli ve Van'da 9 Avukat ve Nevşehir'de 1 veteriner olmak üzere toplamda 22 memur personel alacak.

Avukat ve Mimar da alınacak

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine 22 memur alınacağı açıklandı. Ankara'da 8 Mühendis, 1 Mimar ve 1 Mütercim, Tunceli, Diyarbakır, Elazığ, Hakkari ve Şırnak’ta 10 Uzman, Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak amaçlı farklı kadrolarda toplamda 22 kişilik kadro ile memur personel alımı gerçekleştirecek. Adayların, başvuru yapabilmeleri için en az lise mezunu olmaları ve Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmaları gerekiyor.

 

İşte aranan şartlar

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine alımı yapılacak kadrolar için adaylardan, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP 94, Önlisans mezunları için KPSSP 93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, kadro derecesine göre öğrenim şartlarını taşımak, görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak şartları aranıyor.

Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, herhangi bir kamu kurumda sözleşmeli veya memur olarak çalışmıyor olmak ve yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek şartları aranıyor. Bu şartları taşıyan adaylar başvurularını yapabiliyor.

Başvuru Süreleri

Jandarma Genel Komutanlığı 22 memur alımı başvuruları başladı. Adaylar başvurularını 7 Kasım 2017 tarihi ile 28 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirmeleri gerekiyor. Başvuruların son başvuru günü en geç 17.00’a kadar yapılması gerekiyor. Başvuruların sadece www.jandarma.gov.tr internet adresinden yapılacağı, posta veya diğer şekillerde yapılacak başvuruların kabul edilmeyeceği, ayrıca bu tür başvurulara cevap verilmeyeceği de açıklandı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 9204
 Dün : 12150
 Toplam : 25525599
 Ip No : 54.80.83.123