İlçe Haberleri 8.1.2018 19:45:34 1238 defa okundu

“15 Bin Lira Ver Dosyanı Kapatalım”

Tunceli’de iki kişinin dolandırıcılıktan yakalandığı açıklandı. Bir işyeri sahibinin şikayeti üzerine yakalanan şahısların “Terör örgütü ile irtibatını tespit ettik. 15.000 Lira ver dosyayı kapatalım” dediği ifade edildi. İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalanan iki kişinin, kendilerini polis diye tanıttığı ve bu yolla vatandaşları dolandırmaya çalıştıkları belirtildi.

2 Şüpheli Yakalandı

 

Tunceli Emniyet Müdürlüğü ekiplerince iki kişinin dolandırıcılıktan yakalandığı açıklandı. Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, bu kişilerin bir işyeri sahibinin şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındıkları belirtildi.

 

Valiliğin açıklamasında şu ifadelere yer verildi;  5 Ocak 2018 günü Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığımıza bir vatandaşımızın, kendisini emniyet mensubu olarak tanıtan bir şahıs tarafından önce telefonla arandığı ve sonra aynı şahsın iş yerine gelerek terör örgütü ile irtibatlı olduğu için işlem başlatıldığı, kendisine 15.000 TL. verirse dosyayı yok edebileceğini söylediği şeklinde ihbarda bulunması üzerine; İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizin başarılı çalışmaları neticesinde kendilerini polis olarak tanıttığı tespit edilen 2 şüpheli şahıs yakalanmıştır.

 

Yakalanan iki şüpheli, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştır.

İlimizdeki dolandırıcılık olaylarının önüne geçilebilmesi, şüpheli şahısların yakalanmaları ve vatandaşlarımızın mağdur olmalarının engellenmesi amacıyla kolluk görevlilerimiz gerekli çalışmaları yapmaktadır.

 

Bu nedenle kolluk görevlilerimize yardımcı olmak ve vatandaşlarımızın bu tür dolandırıcılık olaylarıyla karşılaşmaları veya bu yönde herhangi bir duyum almaları halinde, hemen Emniyet Müdürlüğü’nün (155) veya Jandarma Komutanlığı’nın (156) numaralı telefonlarını arayarak ihbarda bulunmaları, bu kişi ya da kişilere kesinlikle itibar etmemeleri önemle rica olunur.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 494
 Dün : 11949
 Toplam : 25528838
 Ip No : 54.80.58.121