İlçe Haberleri 13.11.2017 09:43:14 958 defa okundu

135 proje tamamlanmış

Tunceli'de 2017 yılı "Genç Çiftçi Projeleri”nden  135’nin  tamamlandığı açıklandı. Tunceli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü  Orhan Kaya; “İlimizde 4 milyon 380 bin lira bütçe ile tamamlanan ve devam eden Genç Çiftçi Projeleriyle amaçlanan, kırsal alanda üretimin artırılması, genç nüfusun istihdama dahil edilmesidir.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Orhan Kaya “146 proje kabul edildi”

Tunceli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü  Orhan Kaya,  bağlı oldukları bakanlık tarafından yürütülen Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde  Tunceli'de 146 projenin kabul edildiğini duyurdu.

"Genç Çiftçi Projesi" kapsamında gerçekleştirilen ve devam eden projelerle üretimin artırılmasının hedeflendiğini ifade eden Kaya şu açıklamalarda bulundu; "İlimizde Genç Çiftçi Projesi kapsamında 81 genç çiftçiye 486 büyükbaş, 23 genç çiftçiye de 851 küçükbaş olmak üzere toplam bin 337 adet hayvan dağıtımını tamamladık. Yine ipek böceği, arıcılık, kümes hayvancılığı, mantarcılık, seracılık ve tıbbi aromatik bitkiler üretimi gibi 31 projeyi hayata geçirdik. Şu anda bugün itibariyle ilimizde 135 proje tamamlandı ve 11 projeyi de bu ayın sonuna kadar tamamlayacağız."

 

“PROJELERLE AMAÇLANAN ÜRETİMİN ARTIRILMASIDIR”

Orhan Kaya, konuşmasını şöyle sürdürdü; "Tunceli’de 4 milyon 380 bin lira bütçe ile tamamlanan ve devam eden Genç Çiftçi Projeleriyle amaçlanan, kırsal alanda üretimin artırılması, genç nüfusun istihdama dahil edilmesidir. İlimizde üretimin artması, tarım arazilerinin verimli kullanılması, genç çiftçilerin projelere dahil edilmesi ve yöreye uygun üretim modellerinin hayata geçirilmesiyle mümkündür. İlimizde son yıllarda personelimizin üreticilerimizle sahada birebir yaptıkları bilgilendirmeler, bakanlığımızın sunduğu hibe ve destekleme programlarıyla hayata geçirilen projelerle üretim artmaya başlamıştır. Aynı zamanda yine buna paralel olarak sevindirici olan istihdam da beraberinde artmıştır. Bu ilimiz açısından önemlidir.  Tunceli'de yeni projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Projeler çoğaldıkça Tunceli eminim kısa sürede kabuğunu kıracak ve üretimde hedeflenen noktalara adım adım ilerleyecektir."

 

PROJELERE DAİR BİLGİ PAYLAŞIMI İSE ŞÖYLE

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı 2017 yılı Genç Çiftçi Projesi kapsamında ilimiz merkez ve ilçelerinde 81 Genç çiftçiye 486 adet büyükbaş hayvan, 23 Genç çiftçiye 851 Adet Küçükbaş hayvan olmak üzere toplamda 1.337 hayvan dağıtımı tamamlanmıştır. 2017 yılı Kasım ayı itibariyle 4.380.000,00 TL bütçe ile 135 adet proje tamamlanmış olup; 11 adet proje ise Kasım ayı sonuna kadar tamamlanacaktır.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 9663
 Dün : 12150
 Toplam : 25526058
 Ip No : 54.80.83.123