Eğitim 19.5.2018 16:53:56 1251 defa okundu

10 bin engelliye eğitim

KOÇ Topluluğu’nun Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işbirliğiyle başlattığı engelli bireylerin ekonomik ve toplumsal hayata katılımına ivme kazandıracak “Engellerin ötesinde bir hayat için geleceğe hazırlıyoruz” projesi için ilk imzalar atıldı.

 

İmzalar atıldı

 

Projenin protokolü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya ve Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç'un katılımıyla imzalandı.

Ömer Koç, “Proje kapsamında İŞKUR ile 5 yılda 10 bin engelli vatandaşımıza programlama, imalat, hizmet sektörü, çağrı merkezi ve benzeri ihtiyaç alanlarında mesleki eğitim vereceğiz. Eğitim alanları arasından 5 yılda bin engelli bireye de istihdam fırsatı yaratmayı hedefliyoruz” dedi.

 

TOPLUMSAL SORUMLULUK VAR

100 bine yaklaşan çalışan sayısıyla Türkiye'nin en fazla istihdam sağlayan topluluğu olduklarını hatırlatan Koç, bu durumun kendilerine sorumluluk yüklediğini kaydetti. İşlerinin yanı sıra topluma ve dünyaya karşı da sorumlulukları olduğunu vurgulayan Koç, “Bu kapsamda önceliklerimizden bir tanesi de iş ortamında fırsat eşitliği yaratmak. Kadın ve erkek, tüm ofis ve saha çalışanlarımızın kendilerini değerli ve saygın hissettikleri, çeşitliliğin ve kapsayıcılığın önemsendiği bir çalışma ortamı oluşturmak için gayret ediyoruz. Çeşitliliğin gücüne inanan ve herkesin işe katkısını önemseyen bir topluluk olarak engelli bireylerin istihdamını çok kıymetli buluyoruz” diye konuştu.

 

İŞ DÜNYASINA ÖRNEK BİR PROJE

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, istihdam alanında hem Koç Topluluğu'nun farklılığını ortaya koyan hem de iş dünyasına örnek olacak proje için bir araya geldiklerini belirtti. Engelli bireylerin istihdamının birinci öncelikleri olduğunu ifade eden Sarıeroğlu, “Koç Topluluğu, iş sağlığı ve güvenliği konusundaki hassasiyetleri, kadın dostu yaklaşımlarıyla böylesine önemli bir çalışmanın içerisinde de duyarlılığı ortaya koymuş durumda. Teşekkürlerimi sunuyorum. İş dünyamızın diğer tüm kurum ve kuruluşlarına örnek olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 19291
 Dün : 21762
 Toplam : 25999990
 Ip No : 54.162.133.222