Hüsniye KARAKOYUN 14.7.2020 15:30:00

Yanınıza “kar” kalacak sanrısı! (4)

tunceliemek@yahoo.com

Dünkü yazdığım yazıda bugün Tunceli İl Özel İdaresi’nin bir resmi yazısını yayımlayacağımı duyurmuştum. Ancak itirazlar var. “Hocam paylaştığınız yazılar ve mesajlar okunmuyor” diye.

Doğrudur.

Çünkü; gazete siyah-beyaz, yani tek renk yayımlanıyor. Ofset makinadaki aydınger baskıda o yazıyı da tıpkı önceki günlerde yayımlananlar gibi okuyamayacaksınız.

Yazılı hali de yayımlansa, sayfada çok fazla yer kaplayacak ve altındaki imza vs yi göremeyeceksiniz. Bu nedenle yazılarımı gazeteden okuduğunuzda, lütfen internet sayfamız olan www.tunceliemek.com.tr adresi ile sosyal medyadaki sayfalarımızı ziyaret ederek bu görselleri oradan okuyun.

Bunun için Facebook’ta: Tunceli EMEK Gazetesi

Twitter’da: TunceliEMEK

Instagram’da: tunceliemekgazetesi

Youtube’da da Tunceli EMEK Gazetesi adlı kanalımızdan içme sularına dair de olmak üzere çok sayıda videoyu izleyebilirsiniz.

Zira, gazetede zaten yer de kısıtlı.

***

Günlerdir yazmamın nedenleri var. İlki, öyle çamur at(tım) izi kalsın mantığında olan birkaç zavallıya, “o iş öyle kolay değil”i göstermek. Sahte hesaplarla, entrikalı, etrafındaki güruhla insan yaftalamak, karalamak yıllardır en büyük “kar” olarak yanına kalanlara, bundan sonra bu atı öyle hoyratça koşturamayacaklarını göstermektir niyetim.

Dünkü yazıda bugün için yayımlayacağımı söylediğim, gün içerisinde de www.tunceliemek.com.tr adresinden okuyabileceğiniz Tunceli İl Özel İdaresine verilen bir dilekçeye istinaden gönderilen yazıda, sanırsın resmi bir kurumla değil de mahallede karşılaştığınız ayaküstü dedikodu yayan-ağzı gevşek bir sohbette dillendirilenleri okuyacaksınız. Yazı; o dedi, tam da o sırada bu yanındaydı, öteki de tanıktı. Bu şunu demişti. O oradan başka bir şey. Zaten biz şahsi işinizi de yapmıştık. Hatta yetmedi size köyün tapusunu verip, yolları duble asfalt, evinizi malikaneye çevirdik…(!) hicvine vardıran, okuduğunuzda “Yapma Allahaşkına! Bunu resmi bir kurum yazamaz…Şaka yapıyorsun” diyeceğiniz bir yazım dili.

Ama ne yazık ki, elimizdeki yazı çok sahici ve Tunceli İl Özel İdaresi imzalı…

 

***

Tunceli İl Özel İdare Genel Sekreteri Nazif Yıldırım’ın kardeşi Kadir Yıldırım ve kendisiyle ilgili  “56 Bin TL’lik Bankamatik Bürokrat” haberleri sonrası gerek sahte hesaplardan “Artık nasıl duymuşlarsa(?) Nazif koca GENEL sekreter. Yazmaz öyle şeyler. Kadir de öyle…(!) Koca müdür…?

Derler mi?”

Haşa…(!)

Bana yönelik saldırılar başladı. Gıyabımda da Nazif’in salvoları…Kurumda tebasına sürekli “Dava ettim. Onu mahvedeceğim. Benimle barışmak için araya adam koymuş” diyormuş…

Özdeyişleri ve Atasözlerini çok severim.

Aç tavuk kendisini buğday ambarında hayal eder…

Kadir Yıldırım cephesinden de el altından sürekli aynı yalan: “KOSGEB’den 2.300 liralık makine aldı, 100 bin liralık gösterdi (Gerçi, 2300 lira bazen oluyor 1.500, bazen 3 bin…) Ama olsun. Maksat kirletmek. Miktarın ne önemi var. Ve Kadir Yıldırım da yakalayınca bunu, tutmuş tutanağı, vermemiş parayı. Aha da başlamışım onu yazmaya…

Bunu el altından yayıp üst perdede ama başka cümleler konuşuyor. Misal, sahte hesaptan yazılan bu iddiayı KOSGEB Tunceli İl Müdürlüğü’ne atandıktan sonra kentin zulmüne dönüşen Kadir Yıldırım’a biri soruyor, doğru mu diye. “Yok. Öyle bir şey olmadı” diyor Kadir. Ama gelin görün ki, KOSGEB’de benim projem yürütülürken bir Kadir vardı bir de uzman olarak görev yapan İlhan Dilek. Sahte hesaplardan yapılan bu algıya dayalı paylaşımı köylü Memed Ağa mı yazıyor…?

İkinizden biridir demek ki bu…

Şimdi siz yalan yayıyorsunuz bense çok sahici bir şey yapacağım. Ticari itibarımı zedelemekten hakkınızda şikayetçi olacağım. Bu arada merak ettim de sorayım buradan; 2 Bin 300 liralık matbaa makinası var mı? Misal; ben fotoğraf makinasını bile personele 14 Bin liraya aldım da…

Benim projem Van’da yaptığım sunumla geçti. Hiç dahliniz olmayan bir proje ve sizin sözde kurumunuzu korumak hikayesiyle yaydığınız algıda yarın soracağım; Yıldırım Ailesinin hızla yükselen fertleri! Sizin; çevrenizdekilere hiç olmayan bir projeyi oldurup para aktardığınız oldu mu?

SÜRECEK…SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5614
 Dün : 21697
 Toplam : 51448148
 Ip No : 3.238.225.8