Hüsniye KARAKOYUN 8.7.2020 09:00:00

Uzun bir makale olacak (1)

tunceliemek@yahoo.com

Bu uzun bir makale olacak. Öyle Tunceli İl Özel İdare Genel Sekreteri Nazif Yıldırım gibi bol isnat, yalan, iftiralarla bezenmiş cümleler de olmayacak.

Çünkü; ben doğada manevi bir adalet olduğuna inandım hep. İster adına Allah deyin ister inancınız gereği Tanrı yahut yaradan, yaratıcı…

Kısaca bu evrende, adliye koridorlarında tecelli eden adaletten daha iyi tecelli eden bir adalet var. Buna inandım ve yaşayarak da tecelli ettiğini çokça deneyimledim. Bu nedenle, bir haber kaleme alırken, makale yazarken o adalet duygum adliye koridorlarındaki adaletten daha baskın geldiğinden, vicdanımın benimle asla konuşmamasına, beni sorgulayıp hırpalamamasına çalıştım hep.

 

***

Tarih 11 Mart 2020. Gazetemizin sosyal medya hesaplarıyla Whatsapp’taki durumda “Hüsniye Karakoyun imzalı haberleri özlediniz değil mi?
O zaman bekleyin.
3 sarsıcı haberle yine dümene geçtim.
Haberleri kısa süre sonra 
www.tunceliemek.com.tr adresinden, Tunceli EMEK Gazetesi'nin basılı nüshasından ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.” şeklinde bir paylaşım yapıyoruz. Zaten KOSGEB müdürü mü kentin zulmü mü kestiremediğimiz Kadir Yıldırım, devamında ağabeyi Nazif Yıldırım ile ilgili haberlerin ön spotları yayına girmeye başladığı andan itibaren başladı sahte hesapların arka arkaya açılması ve gazetemizi takibi. 17 yıldır bu gazete okuruyla buluşuyor. Geçmişte sahte hesap ve sahtekarlar hiç olmadı. Diyeceği, önerisi ve eleştirisi olan yazdı. Bizim teşekkür ettiğimiz de oldu zaman zaman, eleştirisine hak verdiğimiz, kendimizce açıklama yaptıklarımız da…

Bu sahte hesap furyası, Tunceli’de aslında sözde Adalet ve Kalkınma Partisi sevdalılarıyla (!) başladı. Yıllardır aynı çirkinlik cereyan edip duruyor ve bir kent seyrediyor. Misal; dava adamlığı ayağıyla kah evli kah bekar bir kadını, valiyi, savcıyı, Ak Parti İl teşkilatındakileri, müdürleri, vatandaşı, kendi cenahını vs kirletme çabasıyla ama illada “dava adamlığı” kisvesi altında ahlaksızlığın birinin ötekini izlediği paylaşımlar yapılıyor. Bazen Tunceli Kuşu, bazen YeterArtık adı altında süren bu ahlaksızlığı ne gariptir ki tespit eden de olmuyor.

İşte o sahte hesaplardan biri de şu sıralar Yenituncelihaber adıyla arzı endam etti.

Yenituncelihaber adıyla açılan sahtekar hesap, Twitter’da gazetenin haberlerinin altına “DM'den yazar mısınız Hüsniye Hanım.” yazıyordu

Buyrun ben Hüsniye” yazdığım andan itibaren de aşağıdaki bu diyalog aramızda yaşandı.

 

 

 

O gün için çok umursamadığım bu hesap ve alçaklığın geldiği noktada, sözde bu Nazif Yıldırım hayranı, muhtemeldir ki bizzat çok da yakınındaki (!) şahsımı, gazetemi hedef alan alçakça, iftiralı paylaşımlar yapıyor. Bu alçaklığın ederi ve gideri de olur kesin. Çünkü; bu ülkede belli şeylerin her dönem ederi-gideri olmuştur. Tıpkı, kadınları cinsellik üzerinden vuran her alçalmış erkeği sorgulamaktansa, kadını yargılamak gibi…

 

Bu yazı uzun olacak…belgeli, asla içinde tek kelime yalan, isnat, iftira olmadan okuyacaksınız bundan hiç kuşkunuz olmasın. Elbette gazetedeki yer sınırlı. Kaygılanmayın, günlerce sürecek.

***

Sıradaki yazılar

  • Tunceli İl Özel İdaresi GENEl Sekreteri nazif yıldırım’ın “Devletin malını yedirmem” derken, aslında bakın ben ne kadar yemişim nazif ne kadar yemiş…! (Burdaki her sözcükteki kelime dikkatten kaçtı sanmayın. Nedeni var büyük-küçük harfin)
  • Geçtiğimiz yıl Kasım ayında yayımlanan “56 Bin TL’lik bankamatik bürokrat” haberi sonrası nazif’in tebasına yaydığı “Dava ettim. Mahvedeceğim.” Yine bu sahte hesaptan yapılan “nazif bey Hüsniye Karakoyun’u dava etti. Köşeye sıkışan Hüsniye Karakoyun…” diye başlayan yalanda, “nazif bizi hangi mahkemede yargılatıyor, dosya numarası nedir? diye hicivle sorunca, geçtiğimiz hafta savcılığa gidip herhalde elinde bir dosya numarası olsun  diye hakkımda şikayetçi olmuş)
  • Biz Tunceli’nin içme suları ile ilgili haber yaparken, 11 Marttaki duyuru da bunu kapsarken, işimiz Tunceli İl Sağlık Müdürlüğü-Halk Sağlığı birimi ile ve depolar sanırken, nasıl oldu da yolumuz Nazif Yıldırım’a çıktı?
  • Geçtiğimiz yıl kasım ayında “Otobüs nerde beyler? Dersimspor otobüsü uçtu” başlığıyla yaptığım haber-derlemede yine araya Nazif niye karıştı?
  • KOSGEB müdürü Kadir Yıldırım ile birlikte çaldıklarımız…
  • Sahte hesap benim haberim olmayan soruşturmaları yazarken, bu bilgi adliyeden nasıl dışarı sızıyor diye görüşmeye gittiğim Tunceli Cumhuriyet Başsavcısı ile makamındaki diyaloğumuz

 “PKK terör örgütü değil mi? Siz neden PKK terör örgütü yazmıyorsunuz?” diye soran, "Siz gelmeden gazetelerinizi istettim"  cümlesine şaşkınlığım...

Yani Tunceli Cumhuriyet Başsavcısına dair yazacağım makale ve nutkunuzun tutulacağı cümleler…(buraya en çok nazif sevinecek. Yaşasın Başsavcıyı yazdıysa ben her türlü buna zemin hazırlar Hüsniye Karakoyun’u bitiririm diye)

  • Tunceli’de gece yarısı bekar ve yalnız yaşayan, toplumda tanınmış kadınları arayan ve tespit edildiği halde Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığının takipsizlik kararı verdiği sapık müdür kim?
  • Cinsel istismar” kavramıyla hafifletilmeye çalışılan gerçekte aslında tam tanımı tecavüz-taciz olan olayların Tunceli’deki mağdur çocukları-kadınları ve bunu yapanların kanun karşısına çıktıktan sonraki durumları…

 

***

Anlayacağınız ülke magazini seviyor ya, bu gazetenin asla sevmediği ve 17 yıldır tevessül etmediği şeyler okuyacaksınız…

Bekleyin…

Asla tek bir cümlesinin yalan olmayacağı şeyler okuyacağınızı bilin ama…

Not: Haberin içinde kullanılan görseldeki diyalog kısmını okuyamazsanız Facebook'taki Tunceli EMEK Gazetesi ve Twitter'daki @TunceliEMEK sayfalarımızdan okunaklı halini görebilirsiniz.

 

Hüsniye KARAKOYUN/Tunceli EMEK Gazetesi İmtiyaz SahibiSİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4571
 Dün : 21697
 Toplam : 51447105
 Ip No : 3.238.225.8