Sıla ÖZLEM 26.4.2008 00:00:00

Sildin Ya Beni

tunceliemek@yahoo.com

 

Ben gecikmiş sevdalar yaşıyorum. Umarsız yolların, boş düşlerin  peşinde midir kahır dolu muhabbetlerim. Sevdam bana dar bense ona geniş. Ya geç kalıyorum her şeye  yada erken başlangıçlar.

Ellerimde bıraktığın acı damlalarının fasıl muhabbetlerinde içimi olabildiğince döküyorum işte. Kahır dolu bu akşam yine mezelerim. İçtikçe nasılda dalıyorsun derinime. Dün gecemi, son hecemi, yarın ki hücrelerini hayatın, hepsini alıp da gittin ya.

Hani sildin ya beni..

Helal olsun!

Belki dedim içimi dağıtırım, biraz da muhabbet hâsıl olur diye aramızda. Yine beni terk ettiğin yere gittim.
Sen yoktun.

Yapayalnız bir sahil, birkaç yalnız insan ve içlerinde en yalnızı da ben. Dinlersin diye sessiz çığlıklar attım. Ben çığlık attım sen kahkaha yuhaladın saatlerime. Alay vardı her zerresinde gölgelerinin. Susmak hiç de işten değildi o an. Ben biliyorum zaten. Sen zamanı doldurma çabası içerisindeyken, ben daha zamana yakalanamamıştım bile.

Dediğin gibi zaten ‘' hiç de zamanı değil şimdi. En iyisi sen git.'' Cennetin ve cehennemin beklemesin beni. Senin canını alacak melek bile uğramasın bana. Bensiz yaşayabilirdin. Öyle demiştin.

İşte şimdi en dokunulur anında, sana bensiz kolay gelsin.

Aşka bahane arıyordun buldun da gittin. Umurumda da değildin aslında. Sadece gururuma dokundu. Çok sol yanımdan geldin. Çok şeyler devirdin içimde. Çok yalnızlıklara ittin.

Oysa sen mahremiyetimin en derinindeydin. Yaşadığımız hiçbir şeyi senin dediğin kadar çabuk yok edemedim. Sabır diyemedim kendime örneğin. Susmak daha çok inandırdı beni düşlerimin ölümüne. Her düşün aslında ölü doğumuna. Ölülüğün de doğmadan yaşandığına.

Senin ayrılığın asılı bir zamanımda ruhuma idamlık geldi. Yüreğimde binlerce kez astım senin ‘'o zamanlar mutluyduk' larını. Gülüşünü, gözlerini, sayfalarıma defalarca yazıp sildim sen dediklerimi. Ellerim hala titrer.
Şarap fazla kaçardı hep sana dokunurken. Ruhum bundan dar yerde olsa gerek.

Bu yazılanlardan haberinin olmaması aslında çok güzel. Acımazsın en azından. Ki sende a harfiyle başlayan hiçbir fiil yok. Niyetinde de değilim şu saatten sonra öznem yapmanın seni. Olsan da fark etmez zaten.

Şehrin bile kâbus artık. Yola çıktıkça üzerime basıyor yüreğin. Günler hep geçiyor. Geçmiyor gece dediğin.

Sana yakışması gereken her şeyi benden önce denedin. Benden daha iyisini yedeklemiş olman mümkün olabilir tabiî ki. Ama eminim ki sızlatmışımdır kuytuda bir şeyler. Sen de sonradan anlamışsındır.

Mutluluğu bir müddetliğine hece, hece naftalinleyip kaldırıyorum. Bu sefer gelmeni beklemeyeceğim. Özlemeyeceğim de seni. Sevinme hemen. Sen bugün kendini bende bir kez daha bitirdin.

Elim kalkmaz karalamaya seni.

Olduğundan daha da karalaştın.

Silikleşti silüetin. Göremez oldum artık seni...

Sıla ÖZLEM yazarına ait diğer yazılar

26.4.2008 00:00:00
24.4.2008 00:00:00


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 9473
 Dün : 19164
 Toplam : 49803518
 Ip No : 18.232.53.185