Hüsniye KARAKOYUN 5.11.2019 09:00:00

Otobüsü bulduk (!)

tunceliemek@yahoo.com

Dersimspor Futbol Kulübüne yurt dışında yaşayan Turabi Yıldız, Tayar Tunç’un öncülüğünde bir grup işinsanının 2016 yılında aldığı 46 kişilik Mercedes marka otobüs, Murat Aran’ın kulüp başkanı olduğu dönemde elden çıkarılmış. Kentte spora dair konuşan herkesin ortak rahatsızlığına dönüşen, kulübü de güven kaybında bitirme noktasına getiren otobüsün kimde olduğunu, nasıl satıldığını bilmediğini iddia ediyor eski ve yeni yöneticiler. Sıkı durun: Otobüs aslında herkesin burnunun dibinde ve Tunceli’den başka illere her gün seferlerle yolcu taşıyor. Plakası 62 AR 062 iken, şimdiki plakası 23 AAR 075 olmuş. İlyas Yılmaz’a satılan ve şu anda Can Dersim Tuncelililer firmasında çalıştırılan otobüsün 360 bin liraya Aran’ın başkan olduğu dönemde Kemal Seçkin tarafından satıldığı açıklandı. 

 

Otobüsün kimde olduğunu bilmiyorlarmış (?)

 

Günlerdir yayınlarımızda Dersimspor’a 2016 yılında 100 Bin Euro bedelle alınıp hibe dilen otobüsün akıbetini soruyoruz. Geçtiğimiz yıl yönetimde olan Bülent Çetin ve şimdiki Yönetim Kurulu Üyesi Sönmez Aydın’a otobüsü sormuştuk. Her ikisi de Murat Aran döneminde satıldığını söylemiş ama otobüsün akıbetine dair bilgileri olmadığını, şimdi kimde olduğunu bilmediklerini söylemişti. Eylül sonları itibariyle çıktığımız bu otobüsün durumuna ilişkin sık sık Murat Aran ve Kemal Seçkin’i aradık. Amaç kendilerine bu durumu sormaktı.

Ancak her ikisi de, il dışında oldukları, hastanede oldukları, Pülümür’de benzin istasyonu yaptıkları için başında durmaları gerektiği…gibi gerekçelerle bu güne kadar açıklama yapmadı.

Dün akşam da Seçkin ve Aran’a ait tüp satış bayilerine ayrı ayrı gerçekleştirilen ziyarette, muhabir kızlarımız görüşemedi. Hatta Murat Aran’ın ağabeyi, bizi dava edeceklerini söylemiş. Elbette. Bu duruma çok da seviniriz. En azından otobüsün hikayesini belki orada bu işi gerçekleştirenlerden dinleme imkanımız olur.

Buradan kendilerinin söz söyleme hakkı olduğunu bir kez daha hatırlatarak, geçiyoruz Dersimspor’a alınıp Dersimspor’da kalamayan otobüsün hikayesine.

 

Otobüsün İlyas Yılmaz’a satışı nasıl yapıldı?

İlk olarak Murat Tankişi’ye kiralandığını öğrendiğimiz otobüs, ardından İlyas Yılmaz’a satılıyor. Ancak, Yılmaz devrini aldığında otobüsün adını hatırlamadığı bir şahıs adına olduğunu, kulüp adına olmadığını söylüyor.

Kulübün, şu anda İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğünde (Tunceli İl Dernekler Müdürlüğünde) olan defterlerinde kaydı hala duran otobüs, nasıl bir başkasına satıldı sorusu hala yanıtını koruyor.

Kulübün Demirbaşı konumundaki otobüsün, Bülent Anhan adına nasıl geçirildiği de muamma. Bülent Anhan ile de bu haber-derleme öncesinde görüşülmeye çalışılmış, ancak Anhan da o gün için mazeret bildirmiş, daha sonra açıklama yapacağını belirtmesine rağmen, hala tarafımız ile iletişim kurmamıştır.

Sonuç:

Dersimspor Kulübünün sporcuları ve teknik heyeti dün akşam saatlerinde yaptıkları bir açıklamayla evlerine döndüklerini duyurdu. Kentteki bu sessizlik takdire şayan (!)

Şimdi elimizde alkışlanacak tek meziyetimiz var (?) Çok okuyanların kentinde, hiç kimse bir şeye müdahil olmak istemiyor. Tunceli TSO ve ESOB Başkanı ile yapılan görüşmelerde Dersimspor kulübünün yaşadığı sorunları “Onların iç meselesi. Ama Dersimspor’un başarılı olmasını istiyoruz…” vs denilmiş.

 Vatandaşlar da ise, gizli numaradan arayarak yahut telefon-whatsapp-Messenger mesajlarıyla bizi ne kadar takdir ettiklerine dair övgüler…

Otobüsün akıbetiyle, yan komşunun hikayesi kadar ilgilenmediğimiz sürece, bu kentte Brezilya dizileri daha çoook bizi sürükler ve merakımızı cezbeder…SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5598
 Dün : 21697
 Toplam : 51448132
 Ip No : 3.238.225.8