Helin KARAKOYUN 12.6.2011 00:00:00

Her Eylem Bir Serüven Yanlızlığıdır

tunceliemek@yahoo.com

"Her masalın, her söylencenin uzun uykusundan bir uyanma vakti vardır. Ve o gelmeden girişilen her eylem bir serüven yalnızlığı olarak kalır. Öyle anılır.”

***
"…Yüzyıl sonra vadesi erişip bir prens çıkmış ortaya. Masalın ve yüzyılın kendisine verdiği bu görevi seve seve üstlenmiş; zaten uyuyan güzel hakkında yüzyıldır söylenegelenlerin etkisinde daha onu görmeden deliler gibi tutulmuş ona. Kendisine verilmiş misyona mı, uyuyan güzele mi aşık olduğunu ayırdedemeyecek kadar toymuş o zamanlar.

Böylelikle hayranlığın, sevginin, sevdanın, aşkın, cinselliğin ve beraberliğin bir kulak dolgunluğu olduğunu birkez daha "Bizim"sandığımız birçok duygunun, düşüncenin, değerin ve doğrunun içimize usul usul işlenmiş bir kulak dolgunluğu olduğunu görmüş...”

Böyle diyor yazar bir yazısının giriş kısmında. Ben uzun yollara ve yolculuklara çıkıyorum. Sanıyorum ki sana varacak her son. Ben yakınlaştıkça sen uzaklaşıyor, sen geldikçe ben kendimden dahi gidiyorum. Ne sana gelmektir isteğim nede senden uzaklaşmak. Bir karabasanın ortasında durmadan yol alıyorum. Baktığım her şey sen oluyorsun ve sen… giderek her şey oluyorsun. Sıradışıyken sıradanlaşıyor, herkes gibi, herkes kadar oluyorsun. Yüzüm sana dönük sırtım sevdaya.

Garip... baktığım yönde ol istemiyorum.  

                                 

                        ***
 

"…Kendimizde beslediğimiz, kendimizde büyüttüğümüz, kendimizde saklı duran bir şeydir sevmek. O hep bizdedir, bizledir, usul usul biriktiririz onu, içimizde yığılı durur. Ve günün birinde ansızın karşımıza biri çıktığında sanırız ki içimizden boşalıveren bütün bu duyguları o taşımıştır bize.

Sevmek kendi kendimizi büyülemektir; kendi kendimize yaptığımız büyü.
Oysa yeniden başlayacaktır arayışlar, pişmanlıklar, yanılgılar. Herşey "tamamlanmak" içindir. Çoğu kez ölümün tamamlayıcı ellerine dek aynı umut, aynı arayış, aynı çırpınış ve aynı perişanlıkla sürükleniriz. Gözümüz arkada kalmıştır...”

                          ***

Olmayan bir sevdanın kahramanısın. Aslında olmayansın. "Herşey "tamamlanmak" içindir.” Sevdaya dair yazılan yazıda denildiği gibi...

Anladım ki ben tamamlanmak için yazıyorum.

Sevmek büyük iş…Benim beceremeyişim bundan…

                      e-mail:tunceliemek@yahoo.com

Helin KARAKOYUN yazarına ait diğer yazılar

10.1.2013 00:00:00
15.12.2012 00:00:00


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 11854
 Dün : 12150
 Toplam : 25528249
 Ip No : 54.198.205.153