Helin KARAKOYUN 15.12.2012 00:00:00

Değer mi?

tunceliemek@yahoo.com

Bir söz vermiştim. Diretme yazma çabam bundan. Hatırı sayılır bıkkınlıklar biriktirmişim anladım. Yazamayışım ondan. Kim için niye diye soruyorum. Kızıyorum tıpkı ben gibi sana.

CHE GUEVERA'ya rastlıyorum sanal alemde. Bir yumruğu havada haliyle üzerinde şu cümle: "Düşmanın yoksa şu hayatta, hiç başarılı olamadın demektir”

Bense değer mi diye sorar oldum.

Adanmış hayatlarda ısmarlama dostluklar yaşıyoruz. Sahteliğin arasında inadına gerçeği arama isteğimiz bundan. Yılları yollara vuruyorum. Beklenen kahraman yerden aldığı mendili gülümseyerek kabul edecek belki, teyzeyle vedalaşmaların incitilmişliği de olsa, anladım kahramanın illa beyaz atlı olanını beklemek masumiyete özlemden.

Karışmamış olsun isteniyor, kirlenmişliğe. İki satır arası yazışmalarda harcamasın büyük aşkları. Tanışmamış olsun, bir önceki gün ilişkisi var durumu ilişkisi yoka dönüşen ile.

Dönüyorum sırtımı, sanki kendimle götürdüğüm her şeyi bırakmışım geride.

Bu nedenle bir küçük yaranın içine yığınla ümit hapsettim.

Nereden bileceksin ki, kesiklere inancın karıştığını. Hayatı başkasına adarken, kaybettiklerini.

Kızgınlığımın nedenini anlamazsın bilirim. Bağdaş kurmuşsun ben gibi bir yolun ortasına, geçip gitmekte her şey yanından, sen farkında bile olmadan.

Kızgınlığımı nereden bileceksin ki.

Düşmanın yoksa şu hayatta, hiç başarılı olamadın demektir, demekte. Kazandıkların kayıplarının arasında yittiyse anlamını, başka hayatları düzeltmek için kazandıysan düşman, üstelik birlikte yol aldıkların yarı yolda yoksa ardında, niye kazanırsın ki düşman.

Dünya bırak kötülerin olsun, düzeltme. Bir küçük yarayla dile getirildiyse beklenen ve hiçbir zaman nedeni açıklanamayacak bir özlem sıkıştıysa devrik bir cümle arasına…

Boşver…Neyse…?

 

Helin KARAKOYUN yazarına ait diğer yazılar

10.1.2013 00:00:00
15.12.2012 00:00:00


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4266
 Dün : 15798
 Toplam : 42912493
 Ip No : 18.206.238.77