EMEK Yorum 11.7.2015 00:00:00

Bir diyeceğimiz var…

tunceliemek@yahoo.com.tr


Her güne yeni öykülerin kahramanları olarak başlıyoruz, her dakika yeni yolculuklar bekliyor bizi. Biliyoruz ki, her başardığımızın hasılatı sevgi ve takdir olmuyor. Biz yol aldıkça, hatırı sayılır düşman da geride bırakıyoruz. Kendisine yetemeyenlerin çok derdi vardır mutlak bizimle.

Her başarı öykümüzün, her soruna dokunuşumuzun, her düzelttiğimiz mecranın karşısında olanlar da var.

Okumuştum zira bir yerde “Sen büyüdükçe gerçek düşmanların, sahte dostların olacak” diye.

Biz dostu da düşmanı da aynı saygıyla selamlıyoruz.

Bu gazetenin varoluş öyküsü 2004 yılının 18 şubatında başladı. Tıpkı kurulduğu gün gibi, şubat ayazı gibi; çok ayaz, kar, boran, fırtına atlattı.

Misal, eğildiysek bir gün birinin karşısında, o gün başardıklarına saygımızdandı. Gücün, paranın, şirretin, kendini bir halt sananların önünde eğilmedik. Şimdi yeni bir kararın arifesindeyiz.

Acıyacak kimilerinin sol yanı belki.

Oysa yüreği güzel dostları var bu gazetenin. Gördükleri yerde saygısını, takdirini dillendirenleri, arayıp ücra bir köyden “Hocam bizim köye de gelin. Sorunlarımız çok ve sadece sizin gazete yazıyor” diyenler var.

Devrimi kurgularken bir kent ve ülke, biz 200 metrekarelik bir alanda devrimi icra ettik habersiz.

Şimdi EMEK’imizi tek çatı altında şirket olarak birleştirmektir isteğimiz.

İçi acıyanlara da selam niyetine olsun bu büyüme kararımız.

Biz kimseye hasım değiliz, kinimiz yok başkalarına.

İşimizi en iyi şekilde yaparken, bu ciddiyete, titizliğe, sözünün eri olmaya dayanamayıp yarı yolda dökülenler de oluyor, EMEK’imizi taçlandırıp çeşitli zorunluluklardan yüreğimizi avuçlarına bırakarak gitmek zorunda kalan EMEKçilerimiz de.

Şimdi UMEM Beceri 10 Kursunu Çalışma ve İş Kurumu Tunceli İl Müdürlüğü ile yürütmek üzere başvuran çok sayıda arkadaşımızdan 8’i ve eğitimci olarak deneyimli Gazeteci Burhan Ekinci İstanbul’daki yaşamını erteleyerek aramıza katıldı.

Çok şey öğreneceğiz kuşkusuz bu eğitim süresince, çok şey öğreteceğiz karşılıklı hepimiz bir birimize…

Kursiyer olarak aramıza katılmasına karar verilenler tamamen Sayın Burhan EKİNCİ’nin kararıydı. Ben geçmişte hatra binaen; bazen beceriksiz, vasıfsız, siz ne öğretirseniz öğretin onların bildiğini okuduğu insanları da işe aldım. Çok EMEK ve zamana rağmen, giderken insanlığımızdan çok şey götürenler de oldu.

Olsun.

Hayat yediğimiz …bileşkesiydi. Biz de kimi zaman payımıza düşeni aldık bu ahdevefasızlıklardan.

Şimdi demem o ki, Tunceli EMEK kısa süre sonra şirket çatısı altında işletmelerini birleştirecek. Büyüme isteğinden ötürü insan kaynaklarına da yatırım yapacak.

Kurs kapsamında aramıza katılanlarla birlikte saygıyla selamlarken sizi, kursa başvuran çok sayıda yüreği güzel EMEK dostuna da bu kurs kapsamında seçilmedilerse bağışlanma dileklerimizi sunuyoruz kendilerine.

Unutmayın; sadece 8 kişi alınacaktı. Bu nedenle elbette tamamını kursa dahil etmemiz mümkün değil.

Ama, hala KOSGEB’in Nitelikli Eleman Desteği kapsamında İletişim Fakültesi, Gazetecilik, Basın-Yayın bölümlerinden mezunlar için istihdam imkanımız devam ediyor.

Bu kapsamda bir bölümü bitirdiyseniz, sizi gazetemize bekliyoruz. Ancak diğer kurs kapsamında zaman zaman kıramayacağımız insanları devreye koyarak bize ulaşıyor, alınma konusunda ısrarcı oluyorsunuz.

İnanın çok üzgünüz. Geçmişte bu birinin hatrına insanları işe almaktan ötürü yaşadıklarımız bizi temkinli yaptı.

Biz kuralları olan, ciddiyeti yayın politikasının merkezine alan, verdiği sözü yerine getirmediğinde bunun ağırlığını fazlasıyla hisseden bir işletmeyiz.

Bu ilkeli duruşumuz, insana saygı konusunda personel eğitimlerimiz kimi zaman bünyesi eğitilmeye müsait olmayanlara ağır geldiğinden, kendince kurgusal söylemler geliştirip yalanlarıyla harmanlayanların ithamlarına bakmadan yol alıyor, yolumuza devam ediyoruz.

Bu gazete adı gibi büyük EMEK ile yoğruldu. Bu nedenle işletmelerimize ayak basan her insan kıymetlidir nazarımızda.

Saygıyla selamlarken sizi, arandıysanız vede çağrıldıysanız kursiyerimiz olmuşsunuzdur ve aramıza katılmaya hak kazanmışsınızdır. Aranmadıysanız, yada arandığınızda telefona yanıt vermediğiniz için görüşmeye gelmediyseniz, bu proje son değil. Belli aralıklarla yaptığımız diğer projelerde belki yer alacaksınız.

İlginize teşekkür ederken, ricamızdır; kursa katılmak için lütfen birileri aracılığıyla bizi aratmayın, veya üzülmeyin.

Çünkü dün bir işletmede, bize kursiyer olmak isteyen bir genç kızımızın “Galiba beni seçmediler” diyerek ağladığını öğrenince çok üzüldük.

Bu kursa katılacakları seçtik. Ama siz yine de aramıza katılmak istiyorsanız lütfen büromuza gelerek formlarımızdan doldurunuz. Farklı zamanda yine eğitim amaçlı kurslarımız olacaktır.

Saygıyla selamlıyoruz sizi…

Hüsniye KARAKOYUN

Tunceli EMEK Gazetesi İmtiyaz Sahibi

Bizi Tunceli EMEK Gazetesinin facebook sayfaları olan (TunceliEmek veya Tunceli EMEK Gazetesi), Tunceli EMEK Gazetesi Grubu (Tunceli EMEK Gazetesi) ile Twitter’dan da (@TunceliEMEK) takip edebilirsiniz...

 

EMEK Yorum yazarına ait diğer yazılar

11.7.2015 00:00:00
2.6.2015 00:00:00
11.4.2015 00:00:00
25.3.2015 00:00:00


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 13229
 Dün : 18615
 Toplam : 45535899
 Ip No : 3.239.58.199