Helin KARAKOYUN 23.8.2012 00:00:00

BELKİ...

tunceliemek@yahoo.com

Çorak topraklarla örülmüş kentler yapıyorum düş dünyamda. Üstlerine yığınla yakılmış türkü. İnsan suretleri siluetlere dönüşüyor. İnsancıklar, çünkü onlar. Türküler söyletiyorum onlara. Oysa kötülerin türküleri yoktur bilirim.

Kentler alabildiğine soğuklaştı mı, mavi gökyüzü dahi kırmızıya mı kesti?

Düşlerimde o kadar yığınla şey var ki anlatamam.  Ev, araba yığınları…Dev ve devasa alış veriş merkezleri, susmuş, suskunluğundan binler türemiş insanlar, kir-kireçli yüzlerden oluşmuş yığınlar... bunca kötü şeyin arasına bir tek dostluk, sevda, aşk, insanlık karışmamış.

Oysa ne iyi olurdu tersi yığınların olduğu bir dünyada yaşamak.

Halinden memnun oysa herkes. Kör bir labirentte, ıssız odalara dönüştü binlerin yürüdüğü kaldırımlar. Asık suratlara asılıp kayboldu gülümsemeler. Klavye yalnızlığında yaşanır oldu her şey. Resetlendi tüm geçmişimiz adeta. Sanal ortamda görmediklerimize vurulduk. Bir tv ekranından medet beklenir oldu sevdaya dair yaşanacaklar.

Kimse onaramayacak mı kentleri ve hissizleşen bedenleri?

Kendi yığınlarının altında ezildi mi çoğunluk? Daracık sokaklar, daracık dünyalara mı evrildi?

Ben inadına gülümsüyorum yanımdan geçip gidenlere, boş olsada bakışları, donsada dudağımda tüm iyi şeyler.

Şimdi geçip gitti belki ama, yarın mutlak gülümseyecek ben gibi diyorum. Bana denk gelmese de, geçip gitmeyecek başkalarının yanından… umuyorum.

Bir yankı bulacak elbet, yanından geçip gittiklerim. Saçma bir uğraş değil benimkisi. Ruhu boşaltılmış bedenlerden bir şeyler bekleme çabası değil biliyorum. Belki çıkmayacak benim ki kadar net merhabaları. Selamlaşmaları bu kadar içten olmayacak belki. İki dudak arası bir geveleme olacak belki selamları. Gözleri gülümsemeyecek belki.

Ama biliyorum mutlak üleştireceğim iyi şeyleri, büyüyecek dostlukları. Kocaman gülümsemelere dönecek kısık başlanan tebessümleri. Ve bir gün kocaman kahkahalara, ağız dolusu gülmelere yerini bırakacak şimdiki soğuklukları.

Gözden çıkardınız beni değil mi? Çokça hayalperest buldunuz. Ben bu günleri de geçmişte düşlemiştim, hesaba katamadığınız bu…

Sizde isteseniz, düşleyip yapsanız mesela, zorlanmayacağım…

 KİMBİLİRBELKİ…

Helin KARAKOYUN yazarına ait diğer yazılar

10.1.2013 00:00:00
15.12.2012 00:00:00


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4038
 Dün : 15526
 Toplam : 36630891
 Ip No : 3.235.75.174