OKUR 18.11.2017 09:14:53

Ağrı Huzurevinden, Tunceli Toki Huzurevine...

tunceliemek@yahoo.com

Sayın Tunceli EMEK Gazetesi

Bir gün gezinirken tabelanızı gördüm ve içeri girip gazetenizi aldım. Okudum ve böylece sizi tanımış oldum. İnönü Mahallesinde, Tunceli TOKİ Huzurevinde kalıyorum. Daha önce Ağrı Huzurevinde 2 sene kaldım. Dersim’i görmek, burayı tanımak en çok istediğim şeydi. Dersimli değilim, ancak benim için her zaman farklı bir yeri olmuştur. Bundan kaynaklı buraya geldim.

Bir süredir gözlemlediğim ve sizlerle paylaşmak istediklerim var. Ağrı’da kıraathanelerin hepsinde internet vardı. Böylece sosyal medyayı kendi bilgisayarım ile rahatlıkla takip edebiliyordum.

Mesela; kıraathanelerde kimse kağıt oyunu, okey oynamazdı. Bütün kıraathanelerde çay  0,50 kuruştu. Burada çay 1 lira, kıraathanelerde internet yok, yiyecekler pahalı. Ve kıraathanelerde kağıt, okey oyunları oynanıyor. Dersim’in esnafının, mal sahiplerinin halkına karşı çok çok merhametsiz davrandığını gözlemledim. Ve Dersim’in mazlum tarihine yakıştıramadım.

Dünün mazlumları ne yazık ki günümüzün zalimleri oldular. Ekonomi zalimleri. Zulüm illa vurup, kırmak değildir. Halka pahalılıkla da zulüm yapılır.

Benim fikrim, kıraathanelerde satranç oynanması yönünde. Daha faydalı olacağına inanıyorum.

Tunceli EMEK Gazetesi okuyucusu olarak, kendime ait objektif olan düşüncelerimi köşenizde yayınlamanız halinde çok memnun olacağım. Yozlaşmamış, paylaşan, iradesini özgürce beyan eden, demokratik bir yaşamı ilke edinen insanın insanı sömürmediği bir dünya için, yaşam mimarı insanların arasında yaşamak dileği ile sevgi ve saygılarımı sunarım.

Halk sevgisi olmalı zihinlerde,

Doğa sevgisi olmalı, tüm canlılara ve hiçbir karşılık beklemeden.

İsmet YAVUZ

İnönü Mahallesi TOKİ HuzureviSİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5092
 Dün : 15526
 Toplam : 36631945
 Ip No : 3.235.75.174