Arşiv Detay 29.4.2008 00:00:00 2029 defa okundu

Tunceli’de Tercih Danışmanlığı Büroları

Tunceli merkez ve yedi ilçesinde, tercih danışmanlığı büroları açıldığı duyuruldu.

Tunceli Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Koray Yıldırım, Ortaokul 8. Sınıflara yönelik açılan büroların, merkezde Cumhuriyet, Munzur, Şehit Nedip Cengiz Eker ve Hürriyet Ortaokulunda oluşturulduğunu aktardı. Yıldırım, ilçelerde ise açılan bürolara dair ilçe milli eğitim müdürlüklerinden bilgi alınabileceğini söyledi.

 

Tercih danışmanlığı büroları hizmete başladı

Tunceli’de 2018 Merkezi Sınav Sonuçlarına Göre Yerleştirme (ortaokul 8. sınıflar) ile 2018 yerel yerleştirme  (ortaokul 8. sınıflar) tercih danışmanlığı büroları oluşturulduğu açıklandı.

 

Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Koray Yıldırım, konuya dair açıklamasında; “Ortaöğretime Geçiş Sistemine göre öğrencilerimizin tercih başvuruları 2-13 Temmuz 2018 tarihleri arasında, 2018 Merkezî Sınav Sonuçlarına Göre Yerleştirme (Ortaokul 8. Sınıflar) ile 2018 Yerel Yerleştirme (Ortaokul 8. Sınıflar) Tercih Danışmanlığı bürolarında yapılacaktır.

 

İlimiz Tercih Danışmanlığı bürolarında, Rehberlik öğretmenleri, ilgili branş öğretmenleri tarafından öğrencilere ve velilere yönelik tercih danışmanlığı ile eğitsel-meslekî rehberlik kapsamında; Tunceli merkezde bulunan dört ortaokulda hizmet verilecektir.” dedi.

 

Tunceli merkezde Tercih Danışmanlığının oluşturulduğu ortaokulların; “Cumhuriyet Ortaokulu, Munzur, Şehit Nedip Cengiz Eker  ve Hürriyet Ortaokulu olduğunu da söyleyen Yıldırım, açıklamalarını şöyle sürdürdü;

 

“Tercih başvuru süresi içerisinde ilçe merkezlerinde de söz konusu hizmetler; İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin koordinasyonuyla, rehberlik öğretmenleri, ilgili branş öğretmenleri tarafından Çemişgezek, Hozat, Mazgirt, Nazımiye, Ovacık, Pertek ve Pülümür’de yürütülecektir. İlçelerdeki Tercih Danışmanlığı bürolarının hangi okulda /okullarda hizmet verdiklerine ilişkin bilgiler, ilçe milli eğitim müdürlüklerinden öğrenilebilir.”SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 37
 Dün : 11949
 Toplam : 25528381
 Ip No : 54.198.205.153