İlçe Haberleri 12.9.2017 18:53:04 4136 defa okundu

Vali Sonel ile söyleşi…

“Munzur üzerinde yapılacak olan HES'e karşıyız”

Tunceli Valisi Tuncay Sonel ile bir söyleşi gerçekleştirdik.  Son günlerde en çok konuşulan ve kent için mutsuzluk nedeni olan orman yangınları, iki aylık görev süresi, hayata geçirmeyi planladığı çalışmalar, Küçük Sanayi Sitesi, OSB'nin durumu sorduğumuz sorular arasındaydı.

Konuşmasında “Munzur üzerinde yapılacak olan HES'e karşıyız” diye çarpıcı ve kentin yıllardır talebi olan bu cümleyi söyleyen Vali Tuncay Sonel, “Karayolları Bölge Müdürümüz ile görüştük. Tunceli'nin girişinden, çıkışına kadar olan orta refüjlerden tutunuz da ışıklandırmaya kadar her yer pırıl pırıl olacak. Yani kent estetiği olacak. Bunları birkaç ay içerisinde görmeye başlayacaksınız.” gibi, herkeste yoğun beklenti oluşturacak mutluluk yaratan cümleler de kullandı.

“Anne babalarına nasıl davranıyorlarsa, halkımıza da öyle davranılacak”

Geçtiğimiz Haziran ayı sonlarında yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Tunceli'ye atanan Tuncay Sonel, iki aylık süre sonunda kente dair planladıkları arasında, devlet-millet kaynaşması hedefi olduğunu da paylaştı ve; “Hem valilik hem belediyecilik yaparken, biz vatandaşlarımızın da gönlünü yapacağız. Yani vatandaşlarımıza kamu kurumundaki görevlilerimiz ile birlikte tatlı dil, güler yüzle görev anlayışında olacağız. Devlet memurlarımız, müdürlerimiz; annelerine, babalarına, kendilerine başka yerde nasıl davranılmasını istiyorlarsa, yanına gelen vatandaşımıza da öyle davranacak. Bu tavrımız meslek hayatımız boyunca böyle oldu ve inşallah Tunceli'de de bu böyle devam edecek. Bunu yaptığımız takdirde, halk ile devletin kaynaşması, barışıklığı kendiliğinden geliyor zaten.” şeklinde ifadelere yer verdi…

***

Tüm bunlar ve daha fazlasını bulacağınız Tunceli Valisi Tuncay Sonel ile yaptığımız söyleşiyi yarınki Tunceli EMEK Gazetesinde yayımlanacaktır.

Söyleşiyi internet sayfamız olan www.tunceliemek.com.tr adresi ile

Facebook'taki: Tunceli EMEK Gazetesi,

Twitter'da: @TunceliEMEK adlı sayfadan da takip edebilirsiniz…

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3453
 Dün : 7854
 Toplam : 24573754
 Ip No : 54.81.195.140