Eğitim 7.9.2017 08:57:13 1890 defa okundu

Tunceli’deki Sürgünler Durduruldu

İl Dışı Zorunlu Görev Yeri Değişikliği kapsamında Tunceli’de Kurban Bayramı’na bir gün kala açıklanan 62 öğretmenden 50’sinin tayini durduruldu.

Halk arasındaki adıyla sürgün olarak nitelendirilen bu görev yeri değişikliğini durdurmak üzere Tunceli Valisi Tuncay Sonel’in Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde girişimde bulunduğu öğrenilirken, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Fatih Tek ve Kadın Kolları Başkanı Yıldız Güngör’ün de bu amaçla Ankara’da kendi partilerinin genel merkezinde çalışmalar yürüttükleri de sızan bilgiler arasında.  

 

50 Öğretmenin Tayini Durduruldu

Tunceli'de, bayram öncesi farklı illere zorunlu tayin edilen 62 öğretmenden, 50'sinin tayini durduruldu.

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderilen yazıda, 50 öğretmenin İl Dışı Görev Yeri Değişikliğinin iptal edildiği belirtilerek bunların eski görev yerlerinde çalışmaya devam edecekleri belirtildi.

 

Vali Sonel “Tunceli, yeni eğitim ve öğretim yılına hiçbir sorun yaşamadan girecek”

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, öğretmenlerin tayininin durdurulduğunu belirterek şunları söyledi;

"Tunceli eğitim alanında Türkiye’de marka olmuş bir şehrimiz. Yeni eğitim öğretim yılına az bir süre kala, 62 öğretmemizin başka illere tayin edilmesi ile eğitimde aksamaların yaşanacağı konusunda sıkıntılar olmuştu. Tayini başka illere çıkan öğretmenlerimizin tayinlerinin durdurulması ve ilimizde eğitimin sorunsuz başlaması için hem bizler hem de Ak Parti İl Başkanımız Fatih Tek, Ankara’da Millî Eğitim Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunduk. Sayın Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz, öğretmenlerimizin tayinlerinin durdurulması konusundaki taleplerimizi olumlu karşıladı ve bugün akşam saatlerinde 50 öğretmenimizin tayinlerinin durdurulduğunu tarafımıza bildirdi. Tunceli, yeni eğitim-öğretim yılına hiçbir sorun yaşamadan girecek ve eğitimi daha da üst seviyelere çıkaracaktır. 50 öğretmenimizin tayinlerini durdurma konusunda bizlere yardımcı olan başta Sayın Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz olmak üzere yardımı olan herkese, Tunceli halkı adına sonsuz teşekkür ediyorum."

 

Tek “50 öğretmenimiz ilimizde göreve devam edecek”

Ak Parti Tunceli İl Başkanı Fatih Tek, tayinlerin durdurulduğunu Twitter hesabından şu ifadelerle duyurdu, “Hayırlı olsun. Tayini çıkan 50 öğretmenimiz ilimizde göreve devam edecek. Gayretlerinden dolayı Sayın Valim Tuncay Sonel’e sonsuz teşekkür ederim”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6340
 Dün : 14120
 Toplam : 23881814
 Ip No : 54.80.183.100