Eğitim 5.9.2017 08:17:15 669 defa okundu

Tunceli’de Operasyon

Tunceli’de düzenlenen operasyonlarda, 8 örgüt mensubunun ölü olarak ele geçirildiğini aktaran Tunceli Valiliği, ölü olarak ele geçirilenlerden 2’sinin gri listede yer aldığı açıklamasında bulundu.

Tunceli Valiliği, bayramın 1. ve 2. günlerinde Pülümür yolu Uzuntarla mevkiinde düzenlenen operasyonlarda 8 PKK örgüt mensubunun ölü olarak ele geçirildiğini açıkladı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, öldürülenlerden 2’sinin gri listede yer alan ve örgütte Doğu İl Merkez ÖSB Üst Düzey Sorumlusu Argeş kod adlı Mehmet Emin Özdemir ve Üst Düzey Sorumlu (EYP/Mayın Uzmanı) Kurtay kod adlı Salman Oğuz olduğu belirtildi.

 

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Tunceli Valiliği, bölgede düzenlenen operasyonlarda 7 adet sığınak, çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesinin ele geçirildiğini belirterek, konuya dair açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“1-2 Eylül 2017 Tarihlerinde Pülümür Yolu Uzuntarla Mevkiinde Güvenlik Güçlerimizce gerçekleştirilen hava destekli operasyonlar kapsamında 8 terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmişti. Etkisiz hale getirilen örgüt mensuplarının kimliklerinin tespiti için sürdürülen çalışmalarda; terör arananlar gri listede bulunan sözde Doğu İl Merkez ÖSB Üst Düzey Sorumlusu Argeş (K) Mehmet Emin Özdemir ve Üst Düzey Sorumlu (EYP/Mayın Uzmanı) Kurtay (K) Salman Oğuz oldukları tespit edilmiştir. Ayrıca operasyon bölgesinde; 2 adet M-16 Piyade Tüfeği, 1 adet Kalaşnikof Piyade Tüfeği, 8 adet M-16 şarjörü, 5 adet Kalaşnikof şarjörü, 330 adet mermi, 2 adet el bombası, 1 adet büyük telsiz, 1 adet el telsizi, 7 adet sığınak ve birçok yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6284
 Dün : 14120
 Toplam : 23881758
 Ip No : 54.80.183.100