Kadın & Sağlık 24.8.2017 18:28:07 1116 defa okundu

Tunceli'de 350 kadın istihdam edilecek

Tunceli’de açılması planlanan tekstil atölyesinde ilk aşamada 100, ilerleyen aşamada ise 350 kadının istihdam edileceği açıklandı.

Tunceli’de 350 kadına iş imkanı sağlanacağını söyleyen Vali Tuncay Sonel, organize sanayi bölgesinde açılması planlanan tekstil atölyesinin kısa sürede faaliyete geçeceği bilgisini verdi.
İnönü Mahallesi Harçik mevkiindeki organize sanayi bölgesinde açılacak olan, Elazığ ve Malatyalı işadamlarıyla bir firmanın desteklediği tekstil atölyesinin kadın istihdamına büyük katkı sağlayacağını belirten Vali Sonel, ilk etapta 100 kadının işe alınacağını daha sonra bu sayının 350’ye çıkarılacağını ifade etti.

 

“Yemek,  ulaşım ve eğitim giderleri validen”

Atölyede çalışacak kadınların bir yıl süre ile yemek, ulaşım ve eğitim giderlerinin kendileri tarafından karşılanacağı açıklamasında bulunan Vali Sonel, “Kentteki sanayi tesislerinin, tarımsal üretim alanlarının kullanımlarının artırılması, üretimin ve yatırımın desteklenmesi bizim için önemlidir. İlimizde başlattığımız istihdam seferberliğine ilimizdeki yöneticilerimiz, sanayicilerimiz ve ilgili bakanlıklar nezdinde yapılacak faaliyetlerle katkı sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6308
 Dün : 14120
 Toplam : 23881782
 Ip No : 54.80.183.100