İlçe Haberleri 13.9.2017 08:38:00 2618 defa okundu

TYÇP 3 Ay Uzatıldı

İŞKUR Tunceli İl Müdürlüğü’nün, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) 3 ay daha uzatıldı. Program kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 131 kişinin, istihdam edileceği açıklandı.

Tunceli’de İŞKUR İl Müdürlüğü’nün, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında çalıştırılan ve sözleşmeleri 17 Eylül 2017 tarihinde sona erecek olan 600 kişinin çalışma süreleri 3 ay daha uzatıldı.

 

TYÇP programı kapsamında geçici süreyle çalıştırılan ve sözleşmeleri 17 Eylül 2017 tarihinde sona ermesi beklenen 600 kişinin çalışma süreleri, Tunceli Valisi Tuncay Sonel`in girişimleri sonucu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 3 ay daha uzatılarak süre 9 aya çıkarıldığı ve program kapsamında 131 kişinin, Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde istihdam edileceği açıklandı.

 

BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilecek kişiler için, 18 Eylül 2017 tarihinden itibaren 5 gün süreyle başvuru duyurusu yapılacağı ve istihdam edilecek 131 kişinin, 11 Ekim 2017 tarihinde iş başı yapmalarının planlandığı öğrenildi. Okullarda istihdam edilecek 131 kişinin 9 ay olarak belirlenen çalışma süreleri 30 Mayıs 2018’de sona erecek. Başvuruların, www.iskur.gov.tr adresinden veya Tunceli İŞKUR İl Müdürlüğüne şahsen yapabilecek.

 

Vali Sonel “Aile Ekonomisine Katkı Sağlayacak”

TYÇP programının uzatılması ve 131 kişinin istihdam edilmesine ilişkin açıklama yapan Tunceli Valisi Tuncay Sonel, programa katkılarından dolayı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’na, Bakan Yardımcı Orhan Yegin’e ve Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Cafer Uzunkaya’ya teşekkür etti. Vali Sonel, açıklamasını şöyle sürdürdü;

“İŞKUR’un Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında geçici süreyle çalıştırılan ve sözleşmeleri 17 Eylül 2017 tarihinde sona erecek olan 600 kişinin çalışma süreleri 3 ay daha uzatılmış ve program kapsamında okullarda 9 ay süre ile çalıştırılmak üzere 131 kişi daha istihdam edilecek. Proje kapsamında istihdam edilecek kişilerin hem kentin ekonomisine hem de aile ekonomisine katkı sağlayacak. İlimizin ve ilçelerimizin gelişmesi ve kalkınması için önemli bir kaynak. Bu kaynaktan hem çalışanlarımız hem esnafımız faydalanacak. Okullar açılmadan okul kıyafetlerinin, kırtasiye gereklerinin alınması ve hazır olması, çocuklarımızın okula kendini hazır hissetmesine katkıda bulunacak. Güzel imkanlardan daha çok faydalanan bir şehir olmak amacındayız. Tunceli ailesi olarak hep birlikte daha güzel ve kalkınmış bir il olarak çalışmalıyız ve el ele vermeliyiz.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 8916
 Dün : 11143
 Toplam : 24590360
 Ip No : 54.198.77.35