Eğitim 9.9.2017 15:37:31 1223 defa okundu

Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Tunceli'de, yeni eğitim-öğretim yılı öncesi okullarda yapılan çalışmalar ve alınacak tedbirlerle ilgili toplantı düzenlendi.

Tunceli Valisi Tuncay Sonel başkanlığında, Tunceli Anadolu Lisesi salonunda düzenlenen toplantıya, Vali Yardımcısı Hasan Çiçek, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Ali Kahraman, Milli Eğitim Müdür Vekili Metin Batur, Milli Eğitim şube müdürleri, öğretmenler, Okul Aile Birliği Temsilcileri, Öğrenci taşımacılığı yapan Kooperatif Başkanları ile Özel Öğretim Kurumların Müdürleri katıldı.

 

“Biz fikriyle çalışarak, başarıya ulaşacağız”

Vali Sonel, toplantıda yaptığı konuşmada, amaçlarının çocukların daha güvenli bir ortamda eğitim ve öğrenim görmelerini sağlamak olduğunu belirterek, “Amacımız çocuklarımızın daha güvenli bir ortamda eğitim ve öğrenim görmelerini sağlamak olduğunu, okullarda güvenlik ile ilgili yapılacak çalışmaların neler olabileceğini, güvenlik konusunda ne gibi çalışmaların yapılabileceğini görüşmek ve fikir alışverişinde bulunmak için buradayız. Eğitimin kalitesini yükseltmek, öğrenci-öğretmen-veli saç ayağında elbirliğiyle, biz fikriyle çalışarak, başarıya ulaşacağız”

 

Okullarda güvenlikle ilgili yapılacak çalışmaların neler olabileceği, güvenlik konusunda ne gibi çalışmaların yapılabileceğini değerlendirdiklerini aktaran Sonel, toplantıyla eğitimin kalitesinin yükseltilmesinin amaçlandığını anlattı.

 

Toplantı, okul çevrelerindeki güvenlik kameraları, uyuşturucu ve benzeri madde satışına karşı alınacak önlemlerle okul servis araçlarında öğrenci güvenliğine yönelik yapılması gerekenler de ele alınarak, ilgili kurum temsilcilerinin yaptıkları ve yapacakları çalışmaların değerlendirilmesiyle sona erdi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3480
 Dün : 7854
 Toplam : 24573781
 Ip No : 54.81.195.140