Manşet 11.4.2018 12:51:15 1408 defa okundu

Kimlik kontrolünde yeni dönem…

İçişleri Bakanı polis ve jandarmanın kimlik kontrollerini artık daha kısa sürede yapacak yeni bir uygulama başlatacaklarını açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Polis Radyosu’nda “Güne Merhaba” programını sundu. Bakan Soylu, Haluk Haspolat’ın konuğu olarak mikrofona geçti ve gazetelerde günün öne çıkan haberlerini okudu.

Program sırasında bazı türkülere eşlik eden Süleyman Soylu Azez, Afrin, Hakkari, İstanbul ve Şırnak’taki polis memurlarıyla canlı telefon bağlantısı yaptı. Soylu, sohbet ettiği polis memurlarına bazı sorular yöneltti. Süleyman Soylu, 5 şehirden 50 muhtarın Endülüs’e gittiğini belirterek “İçişleri Bakanlığımız, Kültür ve Turizm Bakanlığımız ile Türk Hava Yolları, üçünün koordinasyonuyla sağlandı. Şu anda 5 bin muhtarımızın planlaması yapıldı. Yüz seferin planlaması hazır” dedi.

 

KİMLİK KONTROLÜNDE YENİ DÖNEM

Marketlerdeki barkod okuyucu sistemiyle ürünün özelliği ve fiyatının çok kısa zamanda öğrenildiğini anlatan Süleyman Soylu, "Önümüzdeki hafta yeni bir uygulama başlatıyoruz. İlk olarak 250 polise, 250 jandarmaya barkod okuyucu vereceğiz. Vatandaşımızın kimliğini o barkod okuyucuya tutacaklar. Yaklaşık 1-2 saniye içinde vatandaşın aranma kaydı olup olmadığını, herhangi bir suçla karşılaşıp karşılaşılmadığını belirtecek. Otobüs kontrolü 6-7 dakikada bitecek" ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

NÖBETÇİ ECZANE

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 9255
 Dün : 16525
 Toplam : 23325685
 Ip No : 54.80.115.140