Siyaset 11.9.2017 18:48:10 642 defa okundu

Kılıçdaroğlu “Olayın aydınlatılması gerekiyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun “SİHA’larla siviller vuruldu” açıklaması sonrası başlayan tartışmalara ilişkin, "Olayın aydınlatılması gerekiyor" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun “SİHA’larla siviller vuruldu” açıklamasıyla başlayan tartışmalar hakkında konuştu. NTV’nin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Bizim isteğimiz, bunu Tanrıkulu üzerinden özel suçlama alanı yapmadan, olayın sağlıklı ve sağduyulu aydınlatılması. Aydınlatılsın, teröristse çıkarlar belgesini koyarlar” açıklamasında bulundu.

 

“Arslan’a haksızlık edildi”

Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan’ın, 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonunda, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın elini sıktıktan sonra çekilen fotoğrafı hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, Arslan’a haksızlık edildiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, “Ben o görüntüyü izledim. Görüntülerde uzun süreli eğilmesi söz konusu değil. Radikal bir dille eleştirmek haksızlık olur” şeklinde konuştu.

 

“Siyasette açıkça taraf olduğunu ifade etti”

Kılıçdaroğlu, “Adalet Yürüyüşü” ve “Adalet Kurultayı” için “Sözde” ifadesini kullanan Danıştay Başkanı Zerrin Güngör’ü eleştirerek, “Siyasette açıkça taraf olduğunu ifade etti. Artık onu iktidar partisinin Danıştay’daki sözcüsü olarak görüyoruz. Önümüzdeki günlerde bu konuda adım atacağız” dedi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 13018
 Dün : 11600
 Toplam : 23900092
 Ip No : 54.80.189.255