Manşet 11.9.2017 18:53:19 1472 defa okundu

Kamu 30 Bin Geçici Personel Alınacak!

Sene sonuna kadar da çeşitli kamu kurumlarına 30 bin geçici personel alınacağı açıklandı. İşte Personel alacak kurumlar;

Önümüzdeki dönemde kamu kurumlarına 30 bin geçici personel alınacağı duyuruldu. Belediyelerden Kültür ve Turizm Bakanlığı'na kadar birçok kamu kurumu personel alımı için ilana çıktı.

 

En Çok Personel Milli Eğitim Bakanlığı'na Alınacak

Sene sonuna kadar çeşitli kamu kurumlarına 30 bin geçici personel daha alınacağı duyuruldu. En çok geçici personel hakkı tanınan bakanlık 13 bin 500 kişiyle Milli Eğitim Bakanlığı. Bakanlık, bugüne kadar da 5 bin 579 kişi aldı, 7 bin 921 kişi daha alacak. Böylece, kamuda, Milli Eğitim Bakanlığı en çok geçici personel alım hakkına sahip olurken, gelecek dönemde de en çok istihdamı yaratacak Milli Eğitim Bakanlığı olması planlanıyor. Kamuda en fazla geçici personel alımı yapan ikinci bakanlık ise, İçişleri Bakanlığı. 4 bin 500 kişilik alım hakkı bulunan Bakanlık, bugüne kadar 2 bin 248 kişiyi istihdam etti, sene sonuna kadar da 2 bin 252 kişilik boş kontenjanına sahip.

 

Adalet Bakanlığı'na 2 Bin 346 Kişi Alınacak

Adalet Bakanlığı, 4 bin kişilik personel alım hakkının 1.654'ünü bugüne kadar kullandı, sene sonuna kadar da 2 bin 346 kişi daha istihdam edecek. Tarım Bakanlığı ise Temmuz ayına kadar 1.496 kişi istihdam etti, sene sonuna kadar da 2.504 kişi istihdam edecek. 3 bin 500 kişilik geçici personel alımı yapacak olan kamu üniversiteleri ise bugüne kadar bin 92 kişiyi istihdam etti ve önümüzdeki dönemde 2 bin 408 kişi daha alacak. Yine kamuda 3 bin kişi en çok personel istihdam hakkı tanınan Kamu Hastaneleri Kurumu ise gelecek aylarda bin kişilik daha istihdam alanı açacak.

 

ELEMAN ALIMI BAŞLADI

Belediyelerden Kültür ve Turizm Bakanlığına, TSE'den Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na kadar birçok kamu kurumu, Eylül ve Ekim aylarında işçiden uzmana kadar her alanda eleman aramak için ilana çıktı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin çeşitli illerinde yapılacak arkeolojik kazılarda kazı yapacak 300'e yakın işçi ararken, kazılarda çalışacak arkeolog ve uzmanların da alacağını duyurdu.

 

HANGİ KURUM KAÇ KİŞİ ALACAK?

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli 14 bilişim personeli alımı için ilana çıkan kurumlardan. Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ise uzman yardımcısı, avukat, memur olmak üzere 40 personel alımı yapacak. Orman ve Su işleri Bakanlığı ise Avrupa Birliği Uzmanı alacak. Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı 14 personel daha alacak. İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü de kamuda personel alımı yapacak kurumlardan biri. Kamu Denetçiliği Kurumu 5 eleman alımı yapacak. Dışişleri Bakanlığı Dublin, Montreal, Marsilya, Nürnberg büyükelçilikler için personel alımı için ilana çıktı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 9008
 Dün : 11143
 Toplam : 24590452
 Ip No : 54.198.77.35