İlçe Haberleri 14.9.2017 09:07:26 4986 defa okundu

Hani Tunceli’ye Geliyordun?

YURT Gazetesi aracılığı ile daha önce Haluk Levent'e "Gel güzel kardeşim Dersim ormanlarını da birlikte ağaçlandıralım" çağrısı yapan Ferhat Tunç sitem etti.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesindeki Ayvalık Adaları Tabiat Parkı Şeytan Sofrası mevkisinde yanan alanların ağaçlandırılmasına yönelik çalışmalara katılacağını belirten şarkıcı Haluk Levent, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile buluştu. Bakanla birlikte fotoğrafını paylaşan Haluk Levent "Orman ve Su işleri Bakanı Sn. Veysel Eroğlu ile görüştüm. Kasım ayında Ayvalık'ta fidanları birlikte dikeceğiz. Sizleri bilgilendireceğiz!" diye yazdı.

 

YURT Gazetesi aracılığı ile daha önce Haluk Levent'e "Gel güzel kardeşim Dersim ormanlarını da birlikte ağaçlandıralım" çağrısı yapan Ferhat Tunç sitem etti. Haluk Levent'in kendisi ile iletişime geçmediğini belirten Tunç Tunceli'de hala ormanların yandığını söyledi.

"Bu yanan ormanlar Türkiye'nin ciğerleri, çocuklarımızın geleceği" diyen Tunç "Haluk Levent arkadaşımız Sayın Bakan'la Ayvalık'ta yanan ormanlık alan için söz aldığını söylüyor. Keşke biz de Dersim'de ağaçlandırmayı geçelim, yangınların durdurulmasına ilişkin söz alabilsek. Böyle bir şansımız yok, zira ormanların yakılmasının mevcut iktidar tarafından bir 'güvenlik önlemi' olarak ele alındığı biliniyor." ifadelerini kullandı.

 

"DERSİM'İN ORMANLARI GÜNLERDİR YANIYOR"

Tunceli'deki orman yangınlarının medyada yer almadığını söyleyen Tunç "Dersim’in ormanları günlerdir yanmaya devam ediyor ve hiç bir yetkilinin bunu umursadığını sanmıyorum. Dersim’deki ormanlar Türkiye'nin değil, düşmana aitmiş gibi görüyorlar. Günlerdir takip ediyorum, hiçbir televizyon kanalında en küçük bir haber olarak bile geçmiyor. Bir çok yangın anında haber konusu yapılırken Dersim'deki yangınlardan bahsedildiğini görmedim." dedi.

 

HALUK LEVENT'E SİTEM

YURT Gazetesi aracılığı ile daha önce Haluk Levent'e "Gel güzel kardeşim Dersim ormanlarını da birlikte ağaçlandıralım" çağrısı yapan Tunç "Haluk Levent ile sizin aracılığınızla ulaşmak istedim. Ancak o menajerini arattı ve benimle bugüne dek direk bir ilişki sağlamış değil. Oysa birlikte bir şeyler yapabileceğimi düşünmüştüm. Benimle anılmak istemediğinden olsa gerek. Aksi halde İktidarın Bakanı ile yan yana gelip görüntü vermesi zor olabilirdi! Geçen gazetenizin de çabasıyla önemli bir duyarlılık ortaya çıktı ve ne yazık ki devamı gelmedi. Bu gelişmelerin ardından Dersim'de çok daha yaygın bir yangınlar felaketiyle karşılaştık. Ne acıdır ki Dersim’in ormanları yanmaya devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Ferhat Tunç bu yaz Tunceli'de yanan bir ormanlık alanın ilk ve sonraki halini paylaşarak, "Herkes bir elini taşın altına, bir elini de vicdanına koysun, bu orman yangınlarını hep beraber durduralım. Türkiye'nin her yerinde çiçekler açsın, bunu istiyoruz" dedi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3450
 Dün : 7854
 Toplam : 24573751
 Ip No : 54.81.195.140