Manşet 12.1.2018 08:40:54 327 defa okundu

55 Bin Sağlık Personeli Alınacak

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, 2018 yılında yaklaşık 55 bin doktor, ebe hemşire, sağlık personeli ve çalışan alacaklarını duyurdu.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, "Sağlık çalışanlarımızın şartlarını iyileştirmek için bir yasal çalışma yapıyoruz. 55 bin doktor, ebe hemşire, sağlık personelini bünyemize katacağız" dedi.

 

"Yıpranma Payı ile ilgili çalışma yapacağız"

Demircan, "Ocak ayı içerisinde başbakanımıza bir sunum yapacağız. Bekledikleri yıpranma payı, emekli maaşlarındaki düşüklük ve performanstaki ölçütler, bunlarla ilgili çalışmalarımız bittikten sonra paylaşacağız" ifadelerini kullandı.

 

Sağlık Bakanı Demircan, hekim atamalarına ilişkin 12 bin 500 hekimin kuraya dâhil olduğunu, Aralık ayı itibari ile 11 bin 233'ünün atandığını ve bin 200 civarında hekimin ise güvenlik soruşturmalarının sürdüğünü bildirdi.

 

“Sistemi gözden geçireceğiz”

Bakan Ahmet Demircan “Taşeron sisteminin kalkmasından sonra sistemi yeniden gözden geçireceğiz. Herkesin statüsünü belli bir standart içine getirmemiz lazım. Sağlığın kendi gerekliliğine uygun bir personel rejimini oluşturmak zorundayız.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

NÖBETÇİ ECZANE

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6445
 Dün : 8856
 Toplam : 22925680
 Ip No : 54.81.128.172