Arşiv Detay 14.9.2017 08:55:45 993 defa okundu

Şehrin Işıkları

Melisa Ayyılmaz Yazdı...

Herkes şehrin ışıklarını anlatır, şehrin ışıktan mahrum kalan sokakları, unutulmaya mahkum, bilinmez yok olur gider. Şehrin ışıkları aldatır, yalan söyler.
 

Işıktan mahrum kalmış sokaklarsa hep dürüsttür. Kandırmaz adamı, harbidir.
 

Kocaman, kalabalık, ışığıyla kör eden şehirler büyümeye devam ediyor dört bir yanımızda. Sınırlar çiziliyor bireyden tüm evrene varana dek. Metropol insanı çıkageldi her yerden.
 

Her biri başka bir ekmek kavgası içinde olan milyonların içinde ne kadar da yalnızız oysa. Şehrin ışıklarını yıldızlar sanıp nasıl da kanmışız. Aldığımız nefes bile ne kadar sahteleşmişte, farkına varamamışız meğer.
 

Şimdi tam da buradan izliyoruz şehri, koşuşturmacayı, öfkeyi, özlemi, ışıkları. Evet; ışıklar o kadar çoklar ki gözlerimizi kamaştırmışlar, göremez olmuşuz. Şehrin insanı olmaya çabalamış durmuşuz.

https://3.bp.blogspot.com/-4GhRU2RAbQU/Wbe-7Pu-mKI/AAAAAAAAAK4/buBa_geoXcQLoGTQBK1ai1W7ryJdtAIQwCLcBGAs/s280/cc9cc603-745c-400e-a101-b22d79a5e2c9.jpg Karanlık sokaklarda kalanlarımız için şehir hep daha vahşi çünkü onların gözleri ışıktan kamaşmış değil. Hayat onları acımasızlığıyla karşılarken tanık olabiliyorlar her gaddarlığa.
Ön yargılarımızın ortaya çıktığı karanlık sokakların insanları onlar. Korkuyla baktığımız hayatların mahkumları.
Milyonlardan biri olmak, görünmez olmak kolay. Işıklar seni kör ettiğinde şehirdeki birisin sadece. Çabalamak, "biri" olmak zor olan. Elimizdeki iki seçenekten birini seçe seçe yuvarlanıp gidiyoruz bu şehirde.SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 13160
 Dün : 11600
 Toplam : 23900234
 Ip No : 54.80.189.255